Tego dnia w szkole zakwitł ŻÓŁTY KOLOR ŻYCZLIWOŚCI

Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, // ale ich działanie jest naprawdę wielkie (Matka Teresa z Kalkuty). W środę 21 listopada w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia w szkole zakwitł ŻÓŁTY KOLOR ŻYCZLIWOŚCI.

 

 

 

 

Przeżyliśmy miły dzień wzajemnej koleżeńskiej pomocy, troski i uśmiechu. Na drzwiach klas umieszczono żółte uśmiechnięte buźki przygotowane przez II klasę pod czujnym okiem p. Ewy Wronowskiej. Na parterze przygotowano gazetkę propagującą kulturalne, grzeczne zachowanie oraz hasła dotyczące życzliwości, szacunku, przyjaźni i szczerości.

Obok gazetki był punkt poczty życzliwości, gdzie na przygotowanych kolorowych kartkach pocztowych każdy mógł napisać coś miłego, przesłać swoje dobre, pozytywne życzenia i myśli skierowane do innych. Chętnych nie brakowało, momentami tworzyła się nawet kolejka. Tydzień przed planowanym świętem ogłoszony został konkurs na najbardziej życzliwą klasę w szkole. Po podliczeniu punktów okazało się, że ten tytuł powędrował do klasy VIII. Ósmoklasiści otrzymali lizaki w kształcie serca oraz pamiątkowy dyplom. Odbył się też konkurs na najliczniej ubraną na żółto klasę w szkole. I tu zwyciężyła klasa III szkoły podstawowej.

Na długiej przerwie zebraliśmy się na szkolnym korytarzu, gdzie klasa III gimnazjum pod kierunkiem pani Małgorzaty Abramowicz przygotowała przedstawienie pt. „ W krainie baśni”. Wówczas wybraliśmy najbardziej „zrehabilitowaną” postać baśniową i wygrał Wilk, który postanowił już być miły i życzliwy.

Tekst Małgorzata Abramowicz, Brygida Mościńska


Aktualności

Powiązane artykuły