Reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych awansowała do Półfinału Województwa

W czwartek, 15 listopada na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi rozegrano Mistrzostwa Rejonu VI Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W turnieju wystąpiły trzy drużyny z powiatów: ełckiego, oleckiego i gołdapskiego.

 

 

 

 

W ostatniej chwili z gry zrezygnowali piłkarze I LO Giżycko. Turniej z przewagą wygrali zawodnicy Zespołu Szkół Sportowych z Ełku, którzy pokonali 4:1 (2:1) – I Liceum Ogólnokształcące w Olecku po dwóch trafieniach Adriana Szklanko oraz Rafała Kudlaka i Dawida Kondratowicza. Dla Olecka bramkę zdobył Jakub Grzymkowski. W drugim spotkaniu ełczanie pokonali 5:0 (1:0) gospodarzy z Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi. Na listę strzelców wpisali się: Patryk Rosiński (2), Bartosz Gołaszewski (2) i Miłosz Sztachański.

W decydującym czwartkowym meczu reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi w składzie: Gabriel Bukowski, Łukasz Jastrzębski, Szymon Kokocki, Dawid Paczkowski, Mateusz Piniaga, Szymon Tylenda, Konrad Sitek, Dawid Ziemba, Hubert Girtler, Eryk Jankowski, Bartłomiej Dominiuk, Daniel Górski, Maciej Sadowski pokonała 2:1 (0:0) – I Liceum Ogólnokształcące w Olecku i awansowała do Półfinału Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który prawdopodobnie odbędzie się jeszcze w tym roku. Zwycięstwo dla Gołdapi zapewnili: Szymon Tylenda i Daniel Górski. Dla Olecka bramkę w końcówce meczu zdobył Jakub Krzykwa.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy. Statuetkę dla najlepszego zawodnika otrzymał Patryk Rosiński (ZSS Ełk), a dla najlepszego bramkarza – Kacper Kościuk (ZSS Ełk). Mecze sędziował Zbigniew Konobrocki. Turniej zorganizował Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, który jest współfinansowany przez Gminę Gołdap.

Powiązane artykuły