Pan weterynarz na spotkanie przyprowadził ze sobą kota

W piątek 16 listopada oddziały przedszkolne Szkoły Podstawowej w Grabowie odwiedził weterynarz – pan Bartosz Rafałko. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt.

 

 

 

 

Pan weterynarz na spotkanie przyprowadził ze sobą kota, co wprawiło przedszkolaków w ogromny zachwyt. Dużą frajdą dla dzieci była możliwość posłuchania za pomoc słuchawek lekarskich, jak bije serce zwierzątka. Dzieci dowiedziały się również co zawiera torba lekarska. Mogły obejrzeć i dotknąć sporo przedmiotów i narzędzi lekarskich, którymi na co dzień posługuje się pan Bartosz. Przedszkolaki bardzo chętnie dzieliły się także spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które posiadają w domu, szczególnie obserwacjami dotyczącymi psów.

W ramach kampanii ,”Cała Polska czyta dzieciom” przedszkolaki wysłuchały bajek czytanych p. Bartosza. W ramach podziękowania za wizytę wręczyły panu doktorowi piękne laurki i zaśpiewały piosenkę.

B. Borkowska. M. Kacynel i A. Szermińska


Aktualności

Powiązane artykuły