Młodzież odwiedza placówki W-MOSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich, Sępopolu, Bezledach oraz Braniewie rozmawiali z młodzieżą szkolną o niebezpiecznym zjawisku jakim jest handel ludźmi. Młodzi ludzie dowiedzieli się również jak wygląda codzienna służba w tej formacji.

 

 

 

 

Podczas spotkań 16 i 19 listopada, uczniowie gimnazjum oraz szkół średnich zapoznali się z warunkami pełnienia służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej. Zobaczyli jak wygląda odprawa graniczna i obejrzeli sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas spotkań z młodzieżą nie tylko starają się przybliżyć służbę w formacji, ale również edukować. Ponad 220 osób poznało różne formy wykorzystywania, składające się na współczesne niewolnictwo i handel ludźmi. Funkcjonariusze SG omówili zasady jakich trzeba przestrzegać podczas wyjazdów oraz podejmowania pracy u niesprawdzonych pracodawców.

Każdy z uczestników otrzymał ulotki informacyjne i edukacyjne broszury na temat przestępczego procederu.

Straż Graniczna przypomina, że ruszyła kampania „S.O.S. przeciw handlarzom i łowcom dusz”, której celem jest uświadomienie zagrożenia, jakie niesie ze sobą handel ludźmi i współczesne niewolnictwo.

Red. W-MOSG

 


Aktualności

Powiązane artykuły