Marzanna Wardziejewska nowym starostą

Dzisiejsze wybory przewodniczącego Rady Powiatu, starosty i wicestarosty okazały się całkowitą niespodzianką. Przewodniczącą Rady Powiatu Gołdapskiego została Anna Falińska, starostą Marzanna Wardziejewska, wicestarostą (dotychczasowy starosta) Andrzej Ciołek, wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu – Małgorzata Kuliś i Leszek Retel. Kontrkandydatem Marzanny Wardziejewskiej był Marian Podziewski. 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

86 komentarzy do “Marzanna Wardziejewska nowym starostą

 1. Andrzej

  Pani Wardziejewska nie umie się nawet wysłowić. Black Friday

   
  1. Anonim

   Jakaś masakra co ludzie zrobią dla stołków.Każdy chcial zmiany.Dziękujemy Pani F.Będziemy pamiętali.

    
   1. Anonim

    Tak Pani szok….chcieliśmy zmian.Jak ktoś może teraz patrzeć w lustro.Dla stolka.Teraz też zobaczymy gdzie będzie praca i co za stołek.Czekamy.A ludzie w mieście dobrze mówili……..

     
    1. ja

     Ale zaraz coś zmaluje, i ją odwołają :), jak z funkcji wiceprzewodniczącej rady miasta.

      
     1. Anonim

      Mamy nadzieję.Ale podobno będzie podwyższenie pensji bo kasa za mala.Zobaczymy czy ludzie mówią prawdę.Kiedy sesja w powiecie.

       
    2. Anonim

     To sie pewnie anonim nie doczekasz bo ktoś chyba nie zmieni pracy…i dlaczego piszesz bezosobowo? Co to w ogóle za składnia??? 🙂 🙂

      
  2. Anonim

   Starosta Pani Wardziejewska.Miały być przedszola za darmo.No tak!!

    
   1. Obserwator

    O tym żeby przedszkola były za darmo decyduje burmistrz i rada gminy. Ot i cała prawda

     
   2. Heca

    Przedszkola będą, ale nie za darmo, a za podatki. Wynagrodzenie pani przedszkolanki też, też za podatki.

     
 2. Tim

  Bezbłędna mina na dzisiejszej sesji Panów: Luto, Kowalczuka i Tobolskiego. Pstryczek w ucho jak pierun. A tak Tobolski grzmiał, tak kręcił, tak oszukiwał podczas kampanii (co orzekł sąd) i wszystko na nic. Brawo dla Pani Starosty, Pani Przewodniczącej i całego zarządu.

   
  1. W GOŁDAPI

   Interesujący zestaw samorządowo – intelektualny – Luto, Kowalczuk i Tobolski. Czy według planu to oni mieli „czuwać” nad wszystkim, co w Gołdapi i całym powiecie gołdapskim?

    
   1. Anonim

    Kowalczuk chociaż wierny a tu.Wyszlo szydlo z worka.

     
    1. Max

     Kowalczuk wcale nie był taki wierny. Jednak nie odważył się na start w Koalicji Obywatelskiej. Przynajmniej jeszcze chwilę temu należał do PO i był bardzo aktywnym działaczem. No niestety „bo to co nas podnieca to się nazywa KASA”

      
     1. Anonim

      Tu będzie coraz mniej wiernych bo pan burmiszcz nie szanuje ludzi…nawet tych ktOrzy stali za nim murem. Bedzie coraz więcej takich jak Pani Falińska , która odważyła się powiedzieć nie jego knuciu.

       
     2. Anonim

      co to ma do rzeczy ze Kowalczuk odszedl z PO ?

       
   2. Heca

    Równie ciekawy kwartet: wardziejewska, ciołek, falinska i skrzypek Marek k.

     
  2. Anonim

   A miny innych widziałeś?Jak zachowywal się Ciolek?oczka puszczal…moze do Lutego:)Chytry plan udał się…Bezcenne miny…do historii ta intryga przejdzie. Brawo koryto ogarnięte.Pani Falinska karma wraca!

    
  1. Anonim

   Przykre zmieniłem zdanie o pani Paniu Aniu.

    
 3. Grrażyna

  Zdaje się że aby zachować ten dobrze dotychczas funkcjonujący układ na przyszłość – innego wyjścia nie było. Rozsądne podejście. Pani Falińska ani nie zaszkodzi ani nie pomoże , więc może sobie być przewodniczącą. Taki koszt można było ponieść dla dobra Starostwa.

   
  1. Kinga

   Pani Grażyno uważam, że niesłusznie Pani trywializuje rolę Falińskiej. To ona była w głównej mierze odpowiedzialna za przejęcie elektoratu wiejskiego w 2014. Pani Anna przekonała sołtysów do swoich racji i wyborów, a to spowodowało armagedon w szeregach zasiedziałych radnych i burmistrza. Nasza bohaterka po wyborach zrozumiała, że despotyczny i nietolerujących innych od swoich inicjatyw Luto jest dla niej niepotrzebny(czuła się jak w klatce). To że głosowała tak jak twierdzą komentujący to zrobiła mądrze. Pani Falińska jest młodą pełną temperamentu i pasji osobą i czy z Luto czy Mirosem to nie ma znaczenia. Poradzi sobie na arenie politycznej i to wie doświadczony sztab Mirosa. Anna uwiodła już wiele osób i wiele będzie jeszcze uwiedzionych przez nią . Luto stracił skarb i kiedyś się o tym przekona.

    
   1. Anonim

    Jeszcze trochę a straci największy skarb?????

     
 4. Zadowolony

  Nasza Gołdap myślała że wszystko będzie ” nasze” a tu się okazało że jest inaczej.
  Konkurencja wzięła przykład z przed 4 lat. Wtedy byli też tacy radni w gminie co zmienili zdanie, tylko było to w drugą stronę.Panie burmistrzu konkurencja przez 4 lata nauczyła się od pana ekipy.

   
 5. Anonim

  Masakra.Pan F. ludzie Panią wybrali bo szła Pani z Tomkiem.Oszukani wyborcy.Czerwona kartka.Jaki wstyd.

   
  1. Jadwiga

   Tak czerwwona kartka.Oszukani wyborcy.

    
  2. Greg

   A już nie pamiętamy jak został wybrany Pan Dzienis 4 lata temu? Jakoś nikomu nie przeszkadzało, że poszedł do Pana Tomka a wybrali go od Pana Marka? Żal !!! Zastanów się co mówisz !!!

    
   1. Anonim

    Ale moze Pan Dzienis to inna klasa.

     
    1. Jolka

     Zdecydowanie 🙂 lokalny Nikodem Dyzma.

      
     1. Dyre

      Gdzie mu tam do Nikodema!

       
     2. Anonim

      O nie! To jest nasz Frank Underwood!

       
     3. Anonim

      JASIU OGARNIJ SIĘ

       
  3. ja

   To juz kolejna czerwona kartka dla tej pani, pierwsza była tu: https://www.goldap.info/goldap/16519-to-nie-jest-gro%C5%BAba,-ja-pana-ostrzegam

    
  4. Anonim

   Pani szła z Tomkiem bo jak się jest zależnym od pana Tomka to nie można z nim nie iść….moge się załozyć ze sporo osób z jego komitetu nawet na niego nie glosowało 🙂 Pan Tomek bardzo się stara, zeby jego ludzie mieli dość chodzenia z nim

    
 6. MAREK

  „SŁYCHAĆ WYCIE – ZNAKOMICIE !!!!!!”

   
 7. Anonim

  My chcieliśmy Pana Mariana.I to wszystko przez jedną osobę.Człowiek super.

   
  1. Rataj

   Był super. Był.

    
 8. xyz

  Anonim. Chyba niezbyt uważnie słuchałeś/czytałeś wyników głosowań. Pani Falińska to tylko jeden głos, a wynik był 8 do 6 i 1 wstrzymujący się. Wy może chcieliście p. Mariana, a ja gratuluję Pani Marzannie Wardziejewskiej oraz Pani Annie Falińskiej.

   
  1. kamil

   Dokładnie, tylko jeden głos ale matematyka się kłania 🙂 jeśli jest 8-6 to jedna osoba wystarczy aby było 7-7 i dogrywka…

    
   1. xyz

    Kamilu. Matematyka to królawa wszystkich nauk, jednak obok tej! „” królowej” powinna stanąć jeszcze logika. Co daje remis w głosowaniu,? A co z osobą wstrzymującą się?

     
 9. Qwrrty

  Po takich 4 latach Pan Ciolek śmieje się dalej. Co jeszcze musi się wydarzyć aby ludzie zrozumieli. A po Pani Falińskiej można bo się spodziewać tego. Ale Karma wróci. Pani Wardziejewskuej życzę Wszystkiego Najlepszego. Samodzielności przede wszystkim. Byla dobrym gospodarzem przedszkola. Bo przecież teraz już nie będzie. Tylko czy Ciolek pozwoli jej być tutaj? Czas pokaże. Powodzenia.

   
  1. Anonim

   Mam na dzieję że karma wróci.Tylko uciekać z Gołdapi przez takie coś.

    
   1. Abc

    Karma to już wróciła, ale do Luto

     
    1. Anonim

     Oj żeby ta karma nie wróciła do wszystkich di Pani też wróci oj wróci.

      
 10. ja

  W głosowaniu na przewodniczącego rady było oddanych 15 głosów, czyli głosowali wszyscy radni.
  Oznacza to, że dwoje kandydatów głosowało na siebie – co z zasadą, wprawdzie niepisaną, ale etyczną, że należy się wyłączyć z głosowań w swojej sprawie?
  Oj nieładnie!

   
 11. Anonim

  Tak po Pani…… tak co za głupoty wygadywała.Oj wioska jest pamiętliwa.Dziękujemy Pani.Ktos pokazał swoją twarz.

   
  1. Anonim

   Widac ze „wioska ” …

    
 12. ktoś

  Żałosne jest to że szybko zapominamy.Pan wojewoda sprzedał się i zapomniał o PSL, pan z PWiK też był w innej opcji i sprzedał się obecnemu burmistrzowi, pan co sprzedawał rowery też był wcześniej w innej opcji politycznej i upublicznianie tekstu umowy koalicyjnej świadczy o małości burmistrza i braku doświadczenia w polityce! Dajcie szansę KOBIETOM, one nie zmieniły adresu zamieszkania tylko będą pracowały dla dobra powiatu.Nie obrażajcie kobiet! Polityka w wymiarze małej lokalnej społeczności to współpraca i pomoc wzajemna!

   
  1. ja

   Płeć nie ma tu żadnego znaczenia, a sprzedawanie się za stanowiska jest była, jest i będzie podłością i świadczy i braku moralności człowieka.

    
  2. Anonim

   Chyba dla dobra swego.Tu chodzi tylko o kasę.

    
  3. Remigiusz

   ” Pan co sprzedawał rowery” ,handlował też podatkiem od towarów i usług. To jest biznesmen o szerokich możliwościach.

    
   1. Józef

    Pana od rowerów obowiązują inne prawa. Zamknął sklep i dalej handluje na dziko! Co na to szeryf od donosów, czy kolega nie podlega tym samym prawom i może nie płacić podatków?, co na to Urząd Skarbowy!

     
   2. Ruda

    Remigiusz, jakieś szczegół? Bo to ciekawe.

     
    1. Remigiusz

     Szczegół wisiał na sklepie i brzmiał „Zwrot podatku WAT dla przyjezdnych „

      
 13. Anonim

  Kasa kasa tylko kasa za kasę wszystko.

   
 14. WO(Ó)DO-CIĄG

  Kabaretem można nazwać sytuację, gdzie tacy ludzie jak Dzienis, Retel w pewnym stopniu Grenda, a w polityce wojewódzkiej Podziewski to weterani w zmienianiu frontów politycznych. I oni podpisują umowę lokalno-polityczną? :). No ubaw. Chłopaki są tam, gdzie są frukty, a nie wartości, idee i programy. A gdzie dzisiaj są frukty w tym mieście …. Panowie?

   
  1. Zenek

   Zgadza się. Oni są tam gdzie są frukty. Z końca sali obserwowałem zabawne zachowanie wszystkich radnych kiedy chodziło o zgłaszanie się do pracy w komisjach. Na członków to jeszcze do jednej się zapisali a pan Kuskowski jedyny podjął się pracy jako przewodniczący. Kiedy mowa była o konkretnej robocie jako przewodniczący pozostałych Komisji – nie zgłosił się nikt, wszyscy proponowani odmawiali. Bo tam robota!!! A prawdziwe frukty rozdano przecież wcześniej.

    
   1. radna

    ten pan do rewizyjnej powinien i od siebie zacząć, bo jest za co go rewidować

     
 15. Józef

  Pni Marzanna ma doświadczenie w zarządzaniu ludźmi i ten wybór rozumiem. Jednak Anna F. nigdy nie miała do czynienia z zasobami ludzkimi, bo siedzenie wśród eksponatów nie można uznać za jakieś doświadczenie. Babskie pogaduchy, pyskata buzia oraz udawanie, że się wie wszystko, nie wystarczą, żeby podejmować trafne decyzje. Miej Panie Nasz Powiat w Swojej opiece ! Czarno widzę…

   
  1. Anonim

   A Pacz Gmina mimo to stoi 🙂 he he, byle jak ale stoi

    
   1. Anonim

    Bo ma podobno- najlepszą wiceskarbnik.Już teraz wszyscy sie chowają.

     
  2. Jacek

   Co to ma do rzeczy? Przede wszystkim to proponuję spojrzenie bardziej obiektywne – zacznijmy od Mariana Podziewskiego, któremu nie podobała się wysokość poborów starosty. A sam zabiegał o swoje nowe stanowisko w PWiK-u charytatywnie? A pobory synka pani Kulisiowej? Cóż za hipokryzja. Lepiej gdyby się w ogóle nie odzywali. Sesja natomiast pokazała, że Anna Falińska potrafi prowadzić takie spotkania, mówi wyraźnie, ma dobry głos. To bardzo ważne przy takiej funkcji. Poradzi sobie na pewno.
   I jeszcze jedno – powodom pieniężnym, czy „stanowiskowym” się nie dziwię. Ale od pewnego czasu widać, że coraz więcej współpracowników Lutego otwiera szerzej oczy, bo zdają sobie sprawę, że mogą być tylko pionkami na szachownicy, że tracą na wartości kiedy na przykład przestają być radnymi. To nawet widać na twarzach co najmniej dwóch osób z opozycji do nowego starosty. Widać też było po składzie kandydatów do gminy i klęsce wyborczej Naszej Gołdapi.

    
   1. Roman

    ” Sesja natomiast pokazała, że Anna Falińska potrafi prowadzić takie spotkania, mówi wyraźnie, ma dobry głos. To bardzo ważne przy takiej funkcji. Poradzi sobie na pewno.”
    Jacek, co Ty popijasz? Poradziła sobie? Na pewno nie. Ale , prawda, trzeba dać jej trochę czasu, może się poduczy. Na razie jednak nie można mówić, że „potrafi prowadzić takie spotkania”.

     
    1. Anonim

     Tak jak ktoś wiedział wcześniej to się przygotował.Chcieliśmy zmian.Dziękujemy Pani.

      
   2. ja

    Współpracownikom pana Lutego oczy „się otwierały” już wcześniej, więc dlaczego nie startowali po prostu z list innych komitetów?
    Tak byłoby uczciwie.
    Ale woleli mieć w miarę pewny mandat i zaraz po wyborach zdradzić wyborców.
    Kto raz się zeszmacił, ten nigdy już nie będzie czysty i wiarygodny.
    Mamy niestety sporo takich ludzi, i na swoim podwórku, i w kraju – np. casus „Kałuża”. Ludzi bez honoru, bez twarzy i mam nadzieję, że bez przyszłości.

     
  3. ja

   Józefie, bardzo trafna charakterystyka. Fasada świeci, a za nią jakoś pusto… Ale wielu ludzi widzi tylko tę właśnie świecącą fasadę.

    
 16. smutek

  Czytam tu i patrzę na to wydarzenie z konsternacją i smutek mnie ogarnia. Czy polityka rzeczywiście musi być taka bez skrupułów, bez ludzkich aspektów, wyrachowana i bezwzględna? Pewne pojęcia zupełnie się zdewaluowały. Czy lojalność, godność, honor, prawda nie mają zupełnie znaczenia? Czy tylko kasa rządzi zachowaniem ludzi? I to dotyczy tych wybranych, niby najlepszych z najlepszych. Nie mówię tu oczywiście o wszystkich, nie wrzucam do jednego worka. Jak można potem patrzeć w lustro ? – to jeszcze jakoś można sobie wyobrazić, że dla siebie jesteśmy bardziej wyrozumiali, ale jak spojrzeć w oczy zawiedzionym wyborcom, tym oszukanym kolegom? I jeszcze do tego, nawet tutaj te zwalczające się obozy jak „tutsi i hutu”. A gdzie współpraca dla dobra miasta, ludzi, Małej Ojczyzny? Demokracja ma to do siebie, że jedni wygrywają, drudzy przegrywają i następuje zmiana władzy. Nie ma więc co się obrażać i dąsać, trzeba uznawać wygraną, choć nie przychodzi to łatwo, ale na tym polega ta klasa, by godnie umieć przegrywać, a nie latami toczyć walkę na śmierć i życie. Proszę wybaczyć, ale próbuję wzbudzić jakąś refleksję u wszystkich. Jeśli ktoś poczuje się dotknięty…nie było moim zamiarem.

   
  1. Anonim

   Brawo.Tak ktoś nie umie ze sceny zejść.Chcieliśmy zmiany w powiecie i co.Porażka.

    
 17. Heca

  Powiat to tam nic. Rada miejska 2014-2018: 21 radnych, 1 wiceprzewodniczący rady, 6 komisji. Nowa kadencja: Holdynski proponuje 2 wiceprzewodniczących rady, rada głosuję 8 komisji. Trzeba łączyć na tyle, że liczba radnych nie pozwala na obsadzenie wiceprzewodniczących komisji, bo brakuje wolnych szeregowych radnych. Oszczędność jak działanie pup.

   
  1. Anonim

   Szopka.Panie Hołdyński gdzie te oszczędności.Więcej stołków.

    
  2. Anonim

   Jaja z wyborców robicie.

    
 18. Iza

  Jeżeli ktoś myśli ,że Pani Falińska sprzeniewierzyła się podpisanej umowie koalicyjnej dla idei jest po prostu naiwny albo głupi. Ewidentnie dla stołka i korzyści finansowych. Mnie martwi Pani Walc,która wszem i wobec deklarowała ,że nigdy nie poprze Ciołka właśnie to zrobiła.
  Pani Wardziejewska i jej guru Ciołek to totalna porażka. Wiadomo kto będzie decydował.Farsa,kpina,zdrajcy i cwaniacy a nie ideowcy i działacze.

   
 19. Anonim

  Pani Walc przeciw to czemu tak zaglosowala.Te wybory to porażka.

   
  1. radny

   też panstwo szukają kasy, pani pracuje, a pan zawodowy bankrut stąd niska cena kupna …. i kupieni

    
 20. Anonim

  Mamy i my Mazurska ,,Kałuża ”

   
  1. Anonim

   No to lecimy z tymi Kałużami ale uczciwie i chronologicznie, od 2014 r.:
   Jarosław Dzienis (transfer Miros -> Luto), Józef Dominiuk (transfer Miros -> Luto), Mariusz Kowalczuk (transfer PO -> Luto), Anna Kozioł (transfer PO -> Luto), Leszek Retel (transfer Miros -> Luto), Zofia Syperek (transfer PSL -> Luto), Marian Podziewski (transfer PSL -> Luto) , Wacław Grenda (transfer PiS -> Luto)

   Wszyscy w trakcie kadencji przeszli od swoich ugrupowań, z list których zostali wybrani. Jakieś jeszcze pytania Tomaszu Luto? Śmiesz pisać na swoim fb o uczciwości?

    
   1. xxx

    A p. Otto? Zapomnieliście już?

     
   2. ktos

    Transfer Luty z munduru do urzędu.A w mundurze tez obowiązywały pewne zasady.

     
   3. Hej

    Pan Kowalczuk i pani Kozioł już w tamtych wyborach nie starowali z list PO tylko NGO, nie wierzę Anonimie że nie sprawdziłeś!!!

     
 21. anonim

  P. Ciołek zastosował działanie stare jak świat – po prostu znalazł w opozycji najsłabsze ogniwo – p. Falińską.

   
 22. Franciszek

  Szanowny panie redaktorze dlaczego blokuje pan dokonanie oceny wpisu Anonim z dnia 25 listopada at.22.o1

   
  1. Ocenzurowałem dwa z bardzo prywatnymi aluzjami i sugestiami mogącymi stanowić naruszenie dóbr osobistych (takie na ogół odrzucam), ale nie znajduję odrzuconego z podpisem – Anonim. Proszę go zatem powtórzyć…

    
 23. Dobra robota

  Cieszy mnie bardzo fakt, że pierwsze koty za płoty są już za nami. Traktowanie ludzi i współpracowników przez Lutego wszyscy wiemy jakie jest. Wcale się nie dziwie, że Pani Falińska odeszła, czas na resztę osób, którzy są traktowani jak pionki i marionetki przez Lutego. Pani Aniu Gratuluję JAJ ! Myślę że nie chodziło tu o stanowisko bo i L obiecywał stanowisko Pani Falińskiej. A miało być tak pięknie Nowy Skarbnik (swój hahaha) w starostwie, nowy sekretarz, swój Starosta i swój przewodniczący o innych nie wspomnę – władza absolutna a tu wielka kupa. Teraz tylko czekać aż pracownicy w UM wezmą się za nabiał i pokażą Lutemu, że bez nich jest nikim. W jedności siła!
  Panie malkontencie miałeś być Starostą a jesteś nikim. Mogłeś być burmistrzem na pstryknięcie palca a straciłeś tylko twarz.

   
  1. Żyg

   Do dobra robota..
   Nigdy nie osiągniesz tego co osiągnął Pan Podziewski. Ty zawsze będziesz nikim. Ten cały harem nadal nie wierzy, że jest jak jest….pluń w twarz to powie, że deszcz pada. Pić nie piję, a i tak wymiotować się chce…Twuu

    
  2. Vlad

   Gdyby pracownicy naprawdę chcieli, tak na poważnie, to tylko jedną sprawą cyfryzacji urzędu mogliby załatwić burmistrza na cacy. Ale chyba brak im determinacji by doprowadzić sprawy do właściwego porządku.

    
 24. Anonim

  Czy Pan,Pani sugeruje,że skarbnikiem miała być pani B.O matko!!!!Strategia dobra.Chyba ktoś się rozczarował.I dobrze.Kariera do głowy uderzyła.

   
  1. Anonim

   Po trupach do celu.