Gołdapska policja ma nowego „funkcjonariusza” – to sierżant Bóbr

Od niedawna choć symboliczną to jednak oficjalną służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi pełni maskotka sierżanta Bobra. Pluszak został zakupiony przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi w ramach projektu „On, Ty i Ja- razem na szlaku bezpieczeństwa Powiatu Gołdapskiego”.

 

 

 

Maskotka już stała się ulubieńcem najmłodszych…

Komendant Powiatowy Policji w Gołdapi mł. insp. Dariusz Stachelek przywitał w służbie nowego „funkcjonariusza” – sierżanta Bobra. I choć służba jego będzie symboliczna, to z pewnością przyniesie pożądane efekty. Funkcjonariusz ten to maskotka, która podczas działań profilaktycznych poprzez zabawę będzie wpajać najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Sierżant Bóbr już stał się ulubieńcem najmłodszych… Dzieciaki chętnie się do niego przytulały i przybijały z nim piątki. Dla policjantów to nie tylko maskotka, ale przede wszystkim narzędzie do przekazywania wiedzy i ważnych informacji. Niektórzy śmieją się, że to najbardziej zapracowany policjant w powiecie. Z pewnością jest w tym dużo prawdy, bo w towarzystwie mundurowych, odwiedził już wiele dzieci… a przed nim jeszcze mnóstwo spotkań. Pluszaka będzie można spotkać na festynach, a także na spotkaniach w przedszkolach i szkołach przy realizacji programów profilaktycznych.

Maskotka została zakupiona w ramach projektu „On, Ty i Ja- razem na szlaku bezpieczeństwa Powiatu Gołdapskiego” Projekt dofinansowany z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły