Gołdapscy policjanci podsumowali akcję „Znicz”

Gołdapscy policjanci podsumowali przebieg kilkudniowej akcji „Znicz 2018”. Podczas tegorocznych działań funkcjonariusze nie odnotowali żadnych zgłoszeń dotyczących kradzieży wieńców. Nie było również tragicznych wypadków drogowych. Na terenie powiatu policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

 

 

 

Policyjna akcja „Znicz” na terenie powiatu gołdapskiego przebiegła bardzo spokojnie. Policjanci wspomagani byli przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Granicznej. Mundurowi interweniowali w przypadku jednego zdarzenia drogowego i szkody parkingowej. Nie odnotowano żadnych zdarzeń w obrębie parkingów przy cmentarzach. Podczas trwania akcji policjanci skontrolowali 50 pojazdów. Kierowcy, którzy złamali przepisy ruchu drogowego zostali w 36 przypadkach pouczeni. Funkcjonariusze w trakcie działań zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

Pierwszy z nich wpadł w pierwszym dniu akcji tj. 31 października kilka minut po 19.00 na ul. Gumbińskiej w Gołdapi. Kierowca Passata „wydmuchał” ponad promil alkoholu. Drugi mężczyzna, który zdecydował się wsiąść na motorower po alkoholu w sobotę 03.11.18 r. zderzył się z land roverem. 42-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila. Obaj mężczyźni będą tłumaczyć się w sądzie.

Podsumowując działania policjanci określają je jako jedne z najspokojniejszych od lat.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły