Emocjami pisana

W czwartek w Bibliotece w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach miało miejsce spotkanie z Lidią Liszewską. Mieszkająca w podgołdapskim Janowie współautorka udanego debiutu prozatorskiego opowiadała o swojej pisarskiej drodze. Przypomnijmy, że renomowane, poznańskie wydawnictwo Czwarta Strona wydało już dwie powieści napisane wspólnie przez Lidią Liszewską i Roberta Kornackego. Są to „Napisz do mnie” i „Zaczekaj na mnie”. 

 

 

Obie powieści zyskały szybko powodzenie u szerokiego grona czytelników, jednocześnie dobrze się sprzedając między innymi w „Empikach”.

W „(Dwu)tygodniku Suwalskim ukazała się nota o książkach:

Za oknami jesień. Niestety nie piękna i złota. Ciemna i ponura. Dlatego chciałabym dziś państwa skusić do pewnej książki. Książki, która zgodnie z pogodą jest melancholijna, ale która przynosi nadzieję.

„Zaczekaj na mnie” Lidii Liszewskiej i Roberta Kornackiego jest kontynuacją książki „Napisz do mnie”.

Jest ona i on. Jest uczucie, które z pewnych powodów nie może trwać. Wiele więcej powiedzieć nie mogę, by nie zdradzić fabuły i nie odebrać radości czytania fanom pierwszego tomu. Skupię się więc na tym co szczególnie przypadło mi do gustu w tej pozycji.

Nieśpieszna narracja, skupienie się na wewnętrznych przeżyciach bohaterów, wtrącenia cytatów ze znanych wierszy i piosenek – to tylko kilka walorów „Zaczekaj na mnie”. Godne docenienia jest także dorzucenie do historii epizodu o depresji – choroby dziś tak często występującej u osób bez względu na wiek, płeć, stan majątkowy.

Warto także dodać, że poleca ją sam Janusz Leon Wiśniewski. (…)

Powiązane artykuły