Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na warsztat mydlarski

Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na warsztat mydlarski PIERWSZE MYDŁO z Izą Giczewską. Warsztaty odbędą się 8 grudnia (początek o 10.00) w pracowni plastycznej. Zapisy w sekretariacie Domu Kultury. Koszt warsztatu 45 zł. 

 

 

 

 

Spieszcie się, bo ilość miejsc ograniczona!

Podczas warsztatu dowiemy się o podstawach tworzenia mydeł naturalnych, właściwościach poszczególnych składników mydła oraz zasadach ich łączenia. Plan jest taki, by po warsztacie każdy z uczestników mógł samodzielnie, w domowych warunkach, skomponować mydło odpowiednie dla siebie, swoich bliskich lub mydło „do zadań specjalnych”. Wykonamy jeden rodzaj mydła w większej ilości, tak, by każdy mógł zabrać ze sobą swoją mydlaną kostkę. Używać będziemy tylko naturalnych składników, bez sztucznych barwników i aromatów ♥

UWAGA!
Warsztat przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Ponieważ do zmydlania tłuszczy używać będziemy silnie zasadowego wodorotlenku sodu, należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa. Proszę o założenie na czas warsztatów bluzki z długimi rękawami i spodni z długimi nogawkami oraz zakrytych butów. Odzież w kontakcie z wodorotlenkiem może się odbarwić, dlatego weźcie, proszę coś, co ew. może ulec takiemu zniszczeniu. Można też dodatkowo wziąć fartuch.


Aktualności

Powiązane artykuły