Przedstawili nowy projekt i odsłonili tablicę pamiątkową

Około dwudziestu metrów wysokości będzie miała jedna z wież widokowych, zaplanowanych do ustawienia w Parku Krajobrazowym Puszczy Rominckiej w ramach projektu „Podniesienie standardu bazy technicznej i wyposażenia parków krajobrazowych województwa warmińsko-mazurskiego”. Na uwagę zasługuje nietypowa, oryginalna konstrukcja tych wież.

 

 

 

To tylko niewielka część projektu mającego między innymi na celu zabezpieczenie puszczy przed niekontrolowaną penetracją turystyczną i podniesienie świadomości ekologicznej. O projekcie w poniedziałek w siedzibie PKPR mówili: Edward Adamczyk – przedstawiciel Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Małgorzata Domurad – zastępca dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego i Jaromir Krajewski – dyrektor PKPR.

Spotkanie było połączone z posiedzeniem Rady Gminy Dubeninki oraz uroczystym odsłonięciem tablicy pamiątkowej w miejscu, gdzie rósł świerk zawieziony w ubiegłym roku do Watykanu jako choinka bożonarodzeniowa.

Osłonięcie tablicy zbiegło się z czterdziestoleciem początku pontyfikatu Jana Pawła II. Pod koniec spotkania w pobliżu tablicy uczestnicy posadzili sto świerków.

Powiązane artykuły