Piękna wygrana „Trójki” w debiucie

W środę, 17 października w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym w Wilkasach rozgrywany był Półfinał Wojewódzki Turnieju Piłki Siatkowej Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocz. 2003-2005) „Moje Boisko Orlik – 2012”.

 

 

 

 

W turnieju chłopców 15 lat i mł. znakomicie debiutowali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, którzy „szóstkami” zmierzyli się ze starszymi zawodnikami z klasy III Gimnazjum. Gołdapska drużyna w składzie: Kamil Jabłoński, Tymoteusz Walc, Piotr Górski, Oskar Stalewski, Dominik Wawrukiewicz, Mateusz Racibor i Kamil Kozłowski najpierw pokonała 2:0 (25:21, 25:14) – Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach. Następnie ograła 2:0 (25:11, 28:26) – Szkołę Podstawową nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku. Dzięki zwycięstwu awansowała do finału województwa, który na odbędzie się na przełomie października i listopada.

Nagrodami w mistrzostwach były puchary i dyplomy. Również w Półfinale Wojewódzkim Turnieju Mini-siatkówki „4” Chłopców Szkół Podstawowych „Moje Boisko Orlik – 2012” zagrali młodsi siatkarze z „Trójki”. W czwartek, 11 października w Hali MOSiR w Giżycku rozegrali dwa spotkania z miejscowymi rywalami. Na turniej nie dojechali goście z Olecka. Gołdapianie grając w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Mieszko Makarski, Olaf Rykaczewski, Aleksander Nyga i Piotr Kozic pokonali 2:0 – SP 7 Giżycko oraz ulegli 0:2 lepiej dysponowanym zawodnikom SP 4 Giżycko.

Dwa najlepsze zespoły awansowały do finału wojewódzkiego, który na początku listopada odbędzie również w Giżycku. Organizatorem imprez był PSZS w Giżycku i Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku.


Aktualności

Powiązane artykuły