Nauka angielskiego online

speakingo
Na pewno większości z nas nie są obce blokady związane z nauką języka obcego, zwłaszcza angielskiego. Wiemy też, że angielski staje się coraz bardziej niezbędny nawet w życiu codziennym. Skąd zatem biorą się te blokady? Jednym z istotnych powodów jest brak wiary w swoje możliwości. Bywa, że na naukę języka po prostu brakuje czasu. Jednakowoż do ważnych czynników można zliczyć nieskuteczność konkretnej metody nauczania języka obcego. A propozycji nie jest mało, zaś korzystanie z niektórych bywa ryzykowne.

Proponujemy przyjazny blog na wesoło

Testy i krzyżówki gramatyczne niekoniecznie uczą mówić w innym języku. Ważne by konkretny program nauczania zadziałał na podświadomość, przede wszystkim u początkujących. Nie musimy od razu rzucać się na „głębokie wody” by szybko nauczyć się angielskiego. Uczmy się angielskiego jak dziecko, podświadomie przyswajając niezbędne konstrukcje gramatyczne i jednocześnie przełamując blokady. I w tym celu można polecić, ciekawy, i przyjazny blog na wesoło o sympatycznej nazwie www.Speakingo.com.

Na blogu możemy się między innymi dowiedzieć: Dlaczego Nawigacja GPS mówi do Chucka Norrisa w czasie przeszłym – simple past. Znajdziemy też wiele innych humorystycznie potraktowanych bohaterów, ułatwiających nam przyswajanie wszelkich językowych kontekstów i zasad.

Znajdziemy tu ciekawe porównanie (i być może jednocześnie rodzaj panaceum) wspomnianej blokady do tego co przeżywał Tarzan, połączone z ciekawą sugestią: „aby zniwelować negatywne uczucia powstrzymujące początkującego ucznia przed wygłoszeniem zdania, należy wyeliminować czynnik stresogenny, czyli odbiorcę?”.

Bez wsłuchania się nie będzie kolejnych szczebli

Zapoznajmy się z kilkoma innymi, istotnymi czynnikami, które mogą sprzyjać szybszemu i łatwiejszemu przyswajaniu języka angielskiego. Przede wszystkim jak najczęściej wsłuchujmy się w angielski wyławiając i starając się zrozumieć sens całych fraz, a nie pojedynczych słów. To jednocześnie działa na podświadomość i nie wstydźmy się uczyć jak… dzieci. Skupmy się zatem na początku na słuchaniu, potem z łatwością i przyjemnością pokonamy kolejne stopnie nauczania. Konsekwentnie słuchajmy różnych wypowiedzi lub konwersacji po angielsku.

Jednak nie wystarczy słuchać tego w środkach masowego przekazu, czyli telewizji, radiu i sieci, ale dobrze jest odwiedzać miejsca lub wydarzenia, gdzie dominują konwersacje lub wykłady po angielsku, mogą to być zarówno kawiarnie i puby, jak i konferencje lub warsztaty. Korzystnie na naszą znajomość tego języka mogą wpływać niektóre filmiki zamieszczane na Youtube, choćby ten:

Pamiętajmy jednak, że ta propozycja nauki angielskiego nie powinna być oparta na przypadkowości – warto jest część ważnych kroków sobie uszeregować i na pewno Speakingo będzie w tym pomocny.


Porady

Powiązane artykuły