Matura wypadła znakomicie

Od kilkudziesięciu lat co roku nasze Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Gołdapi wypuszcza w świat i często na bardzo dobre uczelnie, kilkudziesięciu absolwentów. W tym roku również tak się stało. Znamy już wyniki matury 2018, a są to wyniki uwzględniające już sierpniowe egzaminy poprawkowe. I mamy z czego się cieszyć.

 

 

 

 

Naszą szkołę wymieniono na naradzie dyrektorów powiatów oleckiego i gołdapskiego jako najlepszą pod tym względem w wymienionych powiatach, obok Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku.

Do egzaminu maturalnego w naszym liceum przystąpiło 64 uczniów, a zdało go aż 60. Wynika z tego, iż osiągnęliśmy zdawalność prawie 94%. Dla porównania można podać ogólną zdawalność w Polsce, wynoszącą 86%. Natomiast w liceach ogólnokształcących w kraju wynosi średnio 90%. Wynik uzyskany przez absolwentów naszej szkoły jest więc wyższy od ogólnego wskaźnika zdawalnosci w liceach w Polsce.

Jak wynika z powyższych danych, większość uczniów naszej szkoły dobrze wykorzystała czas przeznaczony na przygotowanie do majowego egzaminu dojrzałości i poradziła sobie z nim bez większych problemów. Gratulujemy naszym absolwentom i liczymy na ich dalsze sukcesy w zdobywaniu wykształcenia wyższego. A dla pierwszoklasistów przygotowaliśmy kolejne szczęśliwe miejsca w naszej szkole.

AKB


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Matura wypadła znakomicie

 1. Natalia

  Ciekawe co mają do powiedzenia korepetytorzy tych uczniów??? Czyją zasługą są te osiągnięcia?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. absolwentka

   Korepetytorzy są w całym kraju i w każdym mieście a i tak wyniki matur są u nas bardzo dobre w stosunku do okolicznych miast. Super

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. Przede wszystkim edukacja

  W warunkach gdzie z 64 uczniów tworzy się Trzy!!! oddziały można pracować i osiągać świetne rezultaty w tak iście „elitarnych” warunkach. Dla porównania w pobliskiej „zawodówce” ponad 120 uczniów uczy się w Czterech!!! oddziałach. Dlaczego tak jest?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...