Mamy nowego komendanta KPP

Z rąk komendanta wojewódzkiego Policji insp. Tomasza Klimka w czwartek oficjalną nominację na komendanta KPP w Gołdapi otrzymał mł. insp. Dariusz Stachelek, dotychczasowy zastępca insp. Andrzeja Żylińskiego – komendanta KPP w Olecku. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych, samorządowcy oraz przedstawiciele oleckiej prokuratury i sądu.

 

 

 

 

Przez kilka miesięcy obowiązki komendanta gołdapskiej placówki pełnił mł. insp. Sylwester Symonowicz. Natomiast mł. insp. Dariusz Stachelek między innymi zapewnił, że dzięki swojemu dotychczasowemu zwierzchnikowi poznał część tajników gołdapskiej jednostki, poznał również już część gołdapskich funkcjonariuszy.

Mł. insp. Sylwester Symonowicz wrócił na stanowisko zastępcy komendanta KPP w Gołdapi.

Mł. insp. Dariusz Stachelek ma 42 lata. Jest absolwentem m.in. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Uniwersytetu w Białymstoku. Służbę w resorcie rozpoczął w 1996 roku w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym oleckiej komendy. Przez kolejne lata swojej służby cały czas związany był z komendą policji w olecku, gdzie przechodził kolejne zawodowe szczeble jako kierownik Wydziału Ruchu Drogowego a następnie jako naczelnik Wydziału Kryminalnego. W 2016 roku został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Olecku, gdzie pełnił służbę do 02 października tego roku.


Aktualności

Powiązane artykuły