Jakie wybrać ogrodzenie, aluminiowe czy drewniane?

ogrodzenie-aluminiowe

Budowa domu wymaga sporych nakładów finansowych, które planuje się na długo przed planowaną budową. Wraz z postawieniem domu, właściciele działki starają się ją właściwie ogrodzić, by właściwie wyznaczyć granice swojego terenu. Ogrodzenie własnej posesji, to dla właściciela kluczowy element całkowitego wykończenia domu, jest pewnego rodzaju wizytówką, która świadczy o mieszkańcach danej działki.

Ogrodzenie wraz z bramą powinno być dopasowane do całości elewacji domu. Dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne oraz stylowe, eleganckie ogrodzenia, które mogą być ozdobą całej posesji. Ogrodzenia aluminiowe są gwarancją długiego użytkowania, dzięki proszkowej metodzie wykonania kolor bramy można wybrać spośród wielu dostępnych kolorów. Ogrodzenia te odporne są na zewnętrzne warunki atmosferyczne, odporne są na korozję i uszkodzenia. Coraz częściej stosowane są połączenia ogrodzeń stali albo aluminium z kamieniem, czy betonem architektonicznym, który elegancko się prezentuje. Ogrodzenie aluminiowe idealnie prezentuje się z nowoczesną elewacją budynku, perfekcyjnie oddając styl całości posesji.

Kolejnym typem ogrodzeń są ogrodzenia gabionowe czyli takie, w których wykorzystuje się kosz z siatki, wypełniony jest kamieniami. Jest to bardzo efektywny, choć surowy typ ogrodzenia, jest także praktyczny, gdyż nie trzeba konserwować. Do wybranego typu ogrodzenia można dopasować odpowiedni typ bramy.

Dostępne są w pełni zautomatyzowane bramy przesuwne, które odpowiednie są do każdego rodzaju posesji, mniejszej i większej. Jest to typ bramy wygodnej i łatwej w użyciu, która jednak wymaga sezonowej konserwacji , szczególnie po okresie zimowym. Brama ta przesuwa się w szynie na szeregu małych kółek, całe skrzydło bramy chowa się po jednej stronie ogrodzenia. Bramy jednoskrzydłowe są polecane wąskie posesje są rzadko stosowane, w przeciwieństwie do bram dwuskrzydłowych, których skrzydła otwierają się do wewnątrz posesji, mogą być zautomatyzowane lub otwierane ręcznie, co nie stanowi dużego problemu w korzystaniu z tego typu bramy.

fot. lakate.pl


Porady

Powiązane artykuły