Gang Słodziaków odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Pogorzeli

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Pogorzeli biorą udział w akcji czytelniczej „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem akcji, zorganizowanej przez sieć sklepów Biedronka, jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas najmłodszych. Szkoła otrzymała zestaw bezpłatnych książek, maskotki Gangu Słodziaków, materiały motywacyjne oraz informacyjne.

 

 

 

W ramach tej akcji ogłoszony został konkurs na organizację uroczystości szkolnej związanej z czytaniem oraz konkurs plastyczny inspirujący uczniów do tworzenia dalszych historii o bohaterach.

Akcję rozpoczęliśmy od zorganizowania Dnia Głośnego Czytania. Do czytania kolejnych przygód z książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” zaangażowaliśmy panią dyrektor Monikę Wojtala-Taudul, mamę z Rady Rodziców- panią Marlenę Kirejczyk oraz naszego ucznia klasy III- Bartka Skibę. Podczas wspólnego czytania nie zabrakło emocji! Był śmiech, zaskoczenie, pełne napięć oczekiwanie na dalsze wydarzenia. Nagrodą, a zarazem motywacją do czytania, dla wszystkich dzieci były mini-albumy. W nich właśnie uczniowie będą zbierali naklejki, tym razem nie za zakupy, ale za codzienne głośne czytanie. Czuwać nad tym będą rodzice oraz panie wychowawczynie.

Następnie koordynatorka akcji przeprowadziła w klasach I-III, na podstawie otrzymanych scenariuszy od organizatorów, zajęcia edukacyjne. Dzieci poznały kolejne, fascynujące przygody bohaterów Gangu Słodziaków, czytane na głos. Na zakończenie uczniowie zostali zachęceni do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Czekamy więc na ciekawe historie o dalszych przygodach: jeża Jerzyka, sowy Zosi, bobra Borysa, zajęczycy Zuzi, rysia Rysia, lisa Lucka.

Koordynatorka akcji: Dorota Kibitlewska


Aktualności

Powiązane artykuły