Czołowo uderzył w auto – był pijany

Alkohol w organizmie kierowcy to olbrzymie zagrożenie dla innych. Przekonał się o tym kierowca busa, który uderzył w inne auto, którym podróżowała matka z dzieckiem. Trzy osoby trafiły do szpitala. Droga jest zablokowana, policjanci zorganizowali objazdy.

 

 

 

Do zdarzenia doszło dzisiaj około 8:00 rano. Policjanci otrzymali zgłoszenie że na trasie Kozaki – Janowo w gminie Gołdap na drodze gruntowej doszło do zderzenia pojazdów.

Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że kierujący busem VW LT, jadąc w kierunku miejscowości Janowo zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w jadącego w kierunku drogi krajowej nr 65 peugeota, którym podróżowała matka z 12-letnią córką.

Kobieta z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przewieziona do szpitala w Ełku a jej córka z ogólnymi potłuczeniami do szpitala w Suwałkach. Kierowca busa trafił do szpitala w Olecku, natomiast pasażerowi, który z nim jechał nic się nie stało.

Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 46-letni kierowca vw najpierw pił alkohol, a później wsiadł za kierownicę busa. Wskaźnik urządzenia pokazał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ale nie tylko kierowca był pijany. Wynik jadącego z nim pasażera wykazał w jego organizmie ponad 2,5 promila. Kobieta jadąca peugeotem była trzeźwa.

Ponadto policjanci ustalili, że 46-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ nie ma uprawnień do kierowania.

Droga w tamtym miejscu jest zablokowana, policjanci wyznaczyli objazdy.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły