Co wyróżnia indywidualne projekty domów jednorodzinnych?

Osoby, które chcą wybudować dom jednorodzinny, mogą wybierać pomiędzy gotowymi a indywidualnymi projektami domów. Ich ceny są zróżnicowane, jednak istnieje kilka powodów, dla których lepszym wyborem są indywidualnie zamawiane plany budowy. Co wyróżnia projekty domów na zamówienie klienta?

 

1. Dopasowany do potrzeb rodziny

Wybierając projekt indywidualny domu, ma się pewność, że nowo powstałe lokum będzie w pełni odpowiadać na wszystkie potrzeby rodziny. Rodzina z niepełnosprawnym dzieckiem czy też rodzicem pracującym w domu będzie cieszyć się z układu pomieszczeń dostosowanego do ich oczekiwań. Jeżeli członek rodziny porusza się na wózku inwalidzkim, korytarze i otwory drzwiowe zostaną zaplanowane szersze, a cały dom będzie parterowy. Architekt, który przygotuje indywidualny projekt domu, dopyta o oczekiwania klienta i stworzy dla niego wyjątkowy plan budynku. Gotowe projekty są dostosowane do potrzeb przeciętnego klienta, dlatego stosowane w nich rozwiązania wielu osobom mogą nie odpowiadać.

 

2. Odpowiedni rozkład pomieszczeń

Nowoczesne domy to zwykle dużo otwartej przestrzeni i skandynawski styl. Choć taki trend sprawdza się w polskim budownictwie, nie wszyscy są jego zwolennikami. Nadal spora grupa osób woli projekty domów, w którym wszystkie pomieszczenia są od siebie oddzielone. Dodatkowo sporym zainteresowaniem cieszą się w pełni rozkładowe, indywidualne projekty budowlane. Kraków to miasto, w którym deweloperzy budują większość mieszkań z dużymi salonami i aneksami kuchennymi, dlatego trudno znaleźć tam rozkładowe lokale mieszkalne z rynku pierwotnego. Budowa domu na podstawie indywidualnego projektu to nie tylko szansa na stworzenie odpowiedniego rozkładu pomieszczeń, ale i na zamieszkanie w zacisznych okolicach Krakowa.

 

3. Przystosowany do nietypowej działki

Działki budowlane w Krakowie i okolicach należą do jednych z najdroższych w całym kraju.  Tańsze działki można znaleźć, jeżeli wybierze się nieruchomości o mało atrakcyjnym kształcie lub objęte służebnością. Projekty domów nowoczesnych, powstające na indywidualne zamówienie, lepiej odpowiadają na potrzeby osób, które chcą się wybudować na działce długiej i wąskiej lub obarczonej służebnością drogi dojazdowej na posesję sąsiada. Architekt uwzględnia w indywidualnym projekcie ograniczenia związane z miejscem na budowę domu, a ponadto proponuje rozwiązania, które pozwalają maksymalnie wykorzystać działkę i zadowolić całą rodzinę. Gotowe projekty są przygotowane z myślą o standardowych działkach budowlanych, które nie sprawdzają się na innych rodzajach działek.

 


Aktualności

Powiązane artykuły