Bieg sztafetowy „Wokół Niepodległej” dotarł na Warmię i Mazury!

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przez dwa dni będą uczestnikami biegu „Wokół Niepodległej” na dystansie 336 km.

 

 

 

 

Dzisiaj tuż przed 6 rano płk SG Robert INGLOT Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG przejął pałeczkę sztafety od płk SG Andrzeja PROKOPSKIEGO Komendanta Morskiego Oddziału SG. Obaj komendanci byli uczestnikami biegu. Pałeczka została przekazana na trasie rowerowej Green Velo przy rzece Bauda, na granicy służbowej odpowiedzialności obu oddziałów. Od tego momentu rozpoczął się bieg „Wokół Niepodległej” na Warmii i Mazurach.

W sztafecie z okazji 100-lecia odzyskana niepodległości przez Polskę weźmie udział 110 biegaczy, w tym 100 funkcjonariuszy z W-MOSG i CSSG. Uczestnicy mają do pokonania dystans 336 km. Sztafeta rozpoczęła się w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki Straży Granicznej w Braniewie. Natomiast, zakończy się przy znaku granicznym „Wisztyniec” – Placówka Straży Granicznej w Dubeninkach).

Funkcjonariusze Straży Granicznej zorganizowali bieg sztafetowy „Wokół Niepodległej” aby upamiętnić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Bez względu na godzinę i pogodę biegacze nieprzerwanie niosą pałeczkę sztafetową wzdłuż granicznych terenów Wolnej Polski.

Bieg sztafetowy „Wokół Niepodległej” honorowym patronatem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński.

Aktualną pozycję biegaczy można sprawdzić pod adresem:

http://www.strazgraniczna.pl/pl/pozostale-informacje/wokol-niepodleglej/6921,Bieg-sztafetowy-quotWokol-Niepodleglejquot.html

Powiązane artykuły