14-latka wbiegła na jezdnię poza przejściem

W poniedziałek w Gołdapi doszło do potrącenia pieszego. 14-latka wbiegła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd. Apelujemy o ostrożność.

 

 

 

 

Do zdarzenie doszło w poniedziałek około godz. 16:30. 14-latka wbiegła na jezdnię, nie patrząc na to, co dzieje się wokół niej. Wpadła wprost pod jadący samochód. Choć wszystko mogło zakończyć się tragicznie, to nastolatka miała wiele szczęścia – doznała jedynie ogólnych potłuczeń ciała. Wypadek miał miejsce kilka metrów od przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Okrężnej z Lipową. Jadący volkswagenem 21-letni mieszkaniec gminy Gołdap nie miał szans nawet zahamować, aby uniknąć potrącenia pieszej. Dziewczynka miała bardzo dużo szczęścia, bo wyszła z wypadku tylko z ogólnymi potłuczeniami ciała.

Apelujemy o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Piesi wobec rozpędzonych pojazdów są całkowicie bezbronni. Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych – są to zachowania, które mogą doprowadzić i bardzo często doprowadzają do śmierci pieszego. Dlatego przypominamy, że przechodzimy przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych, a jeżeli takich brakuje, szczególnie poza miastem, zachowujemy szczególną ostrożność i nie wbiegamy raptownie na jezdnię.

Piesi to aż 34 proc. zabitych w wypadach.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “14-latka wbiegła na jezdnię poza przejściem

  1. Goldap.org.pl -A gdzie zginął list urzędników do burmistrza w sprawie wprowadzenia nowego systemu informatycznego za 2.500.000 zł?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...