Zapraszamy na zawody Najlepsi w Straży Granicznej

Szanowni Państwo, zapraszam na zawody Najlepsi w Straży Granicznej – 12-14 września 2018 w Kętrzynie zawody o tytuł „Najlepsi w Straży Granicznej”. Zawody rozpoczną się na stadionie komendy oddziału 12 września o godzinie 8.00 przy ul. Sikorskiego 78 w Kętrzynie. 

 

 

 

 

Do walki stanie 12 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne Straży Granicznej z całej Polski. Dzięki wsparciu finansowemu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej realizowana jest już V edycja zawodów. Organizatorzy zaplanowali 8 konkurencji.

Pierwszego dnia funkcjonariusze będą musieli sprawdzić się w następujących konkurencjach: jazda precyzyjna rowerem, jazda terenowa quadem, jazda precyzyjna pojazdem terenowym z piłeczką tenisową umieszczoną na masce samochodu, bieg sztafetowy (4×400 metrów), składanie i rozkładanie broni oraz strzelanie. Nad przebiegiem zawodów i przestrzeganiem zasad regulaminu podczas wykonywanych konkurencji czuwać będą sędziowie.

Drugiego dnia zawodów odbędzie się bieg na orientację w terenie, ok. 15 km (rej. m. Sterławki Wlk. – Owczarnia). Uczestnicy muszą wykazać się nie tylko kondycję fizyczną, ale i prawidłowo odczytać mapy, by znaleźć się w wyznaczonych miejscach kontrolnych , zdobywając tym samym punkty dla swojej drużyny. Mała pomyłka „kosztować” będzie zawodników dodatkowe kilometry do pokonania. Dzięki uprzejmości Giżyckiemu Centrum Kultury drużyny przed biegiem zwiedzą Twierdzę Boyen. Na zakończenie w ostatnim dniu zawodów, uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę w teście na temat pełnienia służby granicznej. Po podliczeniu wszystkich punktów z poszczególnych konkurencji wyłonimy zwycięzców i wręczymy nagrody najlepszym drużynom. Zakończenie i wręczenie pucharów 14 września, około godziny 12 00.

Ponadto 12 września w zawodach „Jak Najlepsi w Straży Granicznej” zmierzą się czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne szkoły średnie z różnych miejscowości.

 

Rozgrywane konkurencje

1.   Test wiedzy o polskich formacjach granicznych.

2.   Jazda precyzyjna rowerem.

3.   Siłowy tor przeszkód.

4.   Strzelanie z broni strzeleckiej (pistolet pneumatyczny).

5.   Bieg sztafetowy 4 x 400 m.

Jeszcze raz serdecznie Państwa zapraszam i czekam.
Z poważaniem,

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy – koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Powiązane artykuły