Z Urzędu Miejskiego: Mieszkańcy wsi najlepiej znają swoje potrzeby

W miejscowościach Dąbie i Boćwiński Młyn (tam gdzie doprowadzenie oświetlenia ulicznego jest zbyt kosztowne) oraz w Pogorzeli – w ramach środków z funduszu sołeckiego na rok 2018 zostały zakupione i zamontowane lampy solarne. Koszt inwestycji to 27,4 tys. zł.

 

 

Również w ramach środków z funduszy sołeckich do kilku miejscowości gminy Gołdap zostały zakupione urządzenia zabawowe na place zabaw, natomiast boiska i świetlice wiejskie wyposażone w akcesoria sportowe takie jak: piłkochwyty, bramki do piłki nożnej, stół bilardowy, piłkarzyki, zestawy do gry w siatkówkę.

Koszt zakupu urządzeń zabawowych to: 10,3 tys. zł (Juchnajcie, Boćwinka, Wiłkajcie).
Koszt zakupu akcesoriów sportowych: 16,8 tys. zł (Zatyki, Grabowo, Juchnajcie, Jabramowo, Górne)


Aktualności

Powiązane artykuły

12 komentarzy do “Z Urzędu Miejskiego: Mieszkańcy wsi najlepiej znają swoje potrzeby

 1. Julek

  Okręg wyborczy naszego Burmistrza Tomasza Rafała Lutego. A ja mam pytanie do do burmistrza, wytykal pan że pan Miros jeździ służbowym samochodem jak prywatnym, z tego co widze to wszystkie pana spotkania wiece to pan też służbowym samochpdzikiem, pod domem też często stoi. Czy to prawda że jezdzi Pan służbowym samochodem jak prywatnym? Czy to prawda że pracownicy urzędu przyjeżdżają po pana do domu jak taryfiarze służbowymi samochodami?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. PIOTER

   Rany Julek śmieszny i anonimowy jesteś ,,z tego co widze to wszystkie pana spotkania wiece to pan też służbowym samochpdzikiem, pod domem też często stoi,, Widzisz i pytasz czy prawda?a pod kopułą to wszystko ok?Jak jesteś taki wyszczekany i ciekaw to miej kokones wejdź do urzędu i po prostu zapytaj Pana burmistrza

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Marek

    Julek to pastuch ma tyrać na paliwo i uciechy burmistrza a tym bardziej nie pytać cwaniaczek. Teraz czas na optymistyczne wieści. W wkrótce może powstanie kolejny zakład na tężniach by lepiej się żyło przyjezdnym (gołdapianie w większości będą za biedni na te uciechy) mnie nie. Podobno jak donoszą w stolicy gminy by zbilansować utrzymanie obiektu będzie potrzeba około kilku milionów zł rocznie. Dyrektor Podziewski już nad tym pracuje prawdopodobnie w porozumieniu z panem od podwyżek wody. Nieciekawy los czeka komentatora Julka. Na pewno zaciśnie pasa i jak zacznie mu z głodu burczeć w brzuchu i nie będzie miał za co opłacić internetu i tym samym pisać bzdur. Oczywiście na tym nie koniec. również zostanie wybudowanych kilkanaście mieszkań dla socjalistów. Za dotację państwową jednak do tej pory niewiadomą jaką. Wcześniej gmina chciała przystąpić do mieszkania plus jednak zadłużenie nie pozwalało na ten ruch . Mineło kilka miesięcy od tego okresu i obecnie gmina wzbogaciła się m.innymi na Energi wiatrowej i na skrupulatnych obliczeniach finansistów gminnych i tym samym pieniędzy przybyło. Panie Piotrze jest Pan geniuszem intelektualnym i niech Pan nie zwalnia tempa. Przynajmniej mam możliwość podzielenia się z kimś podobnymi spostrzeżeniami. Niech Pan tylko nie przesadzi pamięta Pan Peło wypowiadała się podobnym tonie niestety popłynęła gondolą prądem szamba.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Hans

     Widzisz Marku a to wszystko dzięki Mirosowi. Że tak przygotował grunt dla następcy.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
  2. Anonim

   Oj chyba nie Pana Luto okręg.Proszę sprawdzić dobrze jak coś sie pisze.Bo z tych terenow ktoś inny startuje.I tak powstaje zamieszanie.A tak na marginesie to ktoś chyba patrzy w okno i notuje co gdzie kiedy a potem donosi .Masakryczne co ludzie zrobia.Czemu sie nie podpiszesz czlowieku.Podpisz sie i powiedz.Panie Luto chyba ktos z okienka Pana obserwuje zamiast do roboty sie zabrać,ale to przyzwyczajenia…Teraz beda wszystko robic czysta kampania.Jak w piaskownicy .A kin jes Julek bo Pan Tomek nie będzie wiedział komu wyjaśniać.Czysta gra.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Julek

    Jeśli pomylilem się z okręgiem wyborczym to przepraszam. Co nie zmienia faktu ze pytania pozostają czy to prawda. Pytan nie byłoby gdyby poprzednikowi tego akurat burmistrz obecny nie zarzucał i tyle. W mieście ludzie widzą i rozmawiają i o tym mówią. Obserwowałem bacznie poprzednie wybory, obserwuje i obecne. Już mister T straszył ze gazetkę napisał, i też cielaw jestem czy opozycja już też napisała. Do Anonimow powyżej a czemu wy nie podpisaliście się pod swoimi wpisami.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 2. ja

  Też o oświetleniu, ale z innej beczki, przy okazji: co się stało z lampami wbudowanymi w chodniki przy placu Zwycięstwa? Są zasłonięte kawałami blachy. Dlaczego?
  I co znowu komu przeszkadzało?
  Bo zaraz pewnie się odezwą dyżurni maruderzy, że świeciły w oczy, że brzydkie, że cokolwiek, byle być na „nie”.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Anonim

  A co z paleniem papierosów w samochodzie służbowym? Nie raz i nie dwa widziałem burmistrza prowadzącego samochód gminny i palącego te damskie slimy.
  #Cozobniżkąwynagrodzeniao5tys? Kłamczuszek?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Jacek

   Lampy w chodnikach zasłonięte, parkomaty owinięte .Za to wszystko mieszkańcy gminy zapłacili w podatkach. Panie Burmistrzu – jak to będzie z tym płatnym parkowaniem ? Dlaczego przed wyborami taka cisza w tym temacie. Kto i kiedy będzie pobierał opłaty za parkowanie? Czy będą to robili pracownicy Urzędu Gminy czy jakaś firma zewnętrzna? Może ma Pan tyle odwagi aby odpowiedzieć publicznie na te pytania przed wyborami.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Anonim

   Szkoda ze nikt nie widzi innych,a jak srary robil to ok.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Nikoś

    Inni? Poprzednicy nie zostali wybrani na kolejną kadencję. Następców mam nadzieję, że spotka podobny los.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 4. Anonim

  Ha ha ha pamiętam jak pewna sprawę zalatwialem 4 lata bo nikt nie wiedzial co i gdzie,dobre.Ale jestem ciekaw kto w pierwszym rzędzie będzie na mszy z okazji spoldzielni mieszkaniowej.Co sie wyrabia to szok.Kościół to nie polityka.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...