W Baniach Mazurskich happening podsumowujący projekt

Pod koniec sierpnia na placu rekreacyjno-sportowym w Baniach Mazurskich odbył się happening podsumowujący projekt „POZYTYWNIE NAKRĘCAMY SIĘ W DOROSŁOŚĆ”, realizowany od lutego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Baniach Mazurskich, w ramach programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. 

 

 

 

 

Spotkanie rozpoczęło się o 19:00 od wystawy zdjęć, przygotowanej i rozstawionej przez młodzież na placu. Podsumowanie 7 miesięcy wspólnej pracy w ciepłych słowach przedstawiła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniach Mazurskich pani Agnieszka Ozimek (koordynator projektu).

Happening poprowadzili Kacper Sanczenko i Wiktoria Kulbacka – od zaproszenia wszystkich na słodki poczęstunek – TORT wykonany własnoręcznie przez młodzież działającą w projekcie.

Następnie w dużym skrócie zostały przedstawione najważniejsze elementy projektu:
– Spotkanie z dziennikarzem, warsztaty z obsługi drona, warsztaty z montażu filmu w programie komputerowym, organizacja wyjazdu edukacyjnego do studia telewizji TVP S.A. w Warszawie, stworzenie broszurki informacyjnej o agroturystykach znajdujących się na terenie gminy Banie Mazurskie i dwa filmy: główny promujący gminę Banie Mazurskie oraz film tematyczny o atrakcjach gminy Banie Mazurskie.

Jak widać wszystkie działania miały na celu promowanie gminy ale nie tylko, dzięki projektowi młodzież wzbudziła w sobie chęć do działania, nauczyła się samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele.
Nie zabrakło również podziękowań tym, którzy w dużym lub w mniejszym stopniu przyczynili się do realizacji działań projektowych.

Podziękowaniom nie było końca. Na zakończenie, po projekcji wszystkich filmów (powstał również film przedstawiający pracę młodzieży „od kuchni”), prowadzący podziękowali serdecznie wszystkim za poświęcony czas i tak liczne przybycie na happening podsumowujący projekt.

Powiązane artykuły