Uczniowie z SP 3 na edukacyjno-ekologicznym szlaku

Czwartoklasiści z SP 3 bardzo aktywnie spędzili piątek 21 września, uczestnicząc w akcji ,,Sprzątania wodnego świata”, która poprzedzona była prelekcją podróżnika ekologa Pana Dominika Dobrowolskiego. Uczniowie dzielnie przemierzali obrzeża miasta, sprzątając napotkane po drodze odpady.

 

 

 

A gdy strudzeni dotarli na plażę miejską, czekało na nich ognisko, kiełbaski i napoje. Wychowankowie mieli również okazję zaobserwowania nurka podczas pracy. Mogli także przepłynąć się nowoczesnym katamaranem, pontonem służb ratowniczych oraz wypróbować narzędzia służące do wykrywania metalu. Pogoda i świetne nastroje dopisywały wszystkim uczestnikom akcji.

Na tym jednak nie koniec. Następnie uczniowie wzięli udział w questingu -zabawie terenowej, polegającej na podążaniu do wyznaczonego celu nieoznakowaną ścieżką. Uczestnicy wyprawy razem z przedstawicielką Nadleśnictwa Panią Agnieszką Iber poszukiwali skarbu, poznając jednocześnie historię lasu Kumiecie związaną z wojskami Luftwaffe.

Wskazówki zawarte w queście kierowały młodych odkrywców od tężni, wzdłuż jeziora Gołdap do Leśnego Zakątka. Następnie przez las Kumiecie obok ruin bunkrów, drogą, którą kiedyś jeździł pociąg do Królewca. Aby rozwiązać finałowe hasło, na trasie trzeba było wykonać zadania zawarte w queście. Dzielnym odkrywcom udało się rozszyfrować tajemnicze słowo, za co otrzymali pamiątkowe książeczki i lody.

Wszyscy wrócili do domu zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wrażeń i ochoty na kolejne wyzwania.

Serdecznie dziękuję za opiekę i pomoc w organizacji wycieczki wspaniałym mamom z trójki klasowej oraz koordynatorce akcji Pani Alinie Oleszczuk za owocną współpracę.

Wychowawczyni IV c


Aktualności

Powiązane artykuły