Kandydaci na stanowisko burmistrza Gołdapi

Nazwiska kandydatów na burmistrza Gołdapi zainteresowani znali już od kilku tygodni, natomiast PKW ogłosiła je już oficjalnie. O fotel ubiegają się: Wioletta Anuszkiewicz, Wojciech Hołdyński, Andrzej Juchniewicz, Tomasz Luto i Andrzej Pianka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wioletta Maria Anuszkiewicz – KWW „Gołdap – Dobro Wspólne”.

 

Wojciech Hołdyński – KWW Wspólna Gołdap.

 

Andrzej Juchniewicz – KWW Prawo i Sprawiedliwość.

 

Tomasz Rafał Luto – KWW Nasza Gołdap.

 

Andrzej Adam Pianka – KWW Aktywna Gołdap.

 

Obrazek wyróżniający: pixabay.com


Aktualności

Powiązane artykuły

42 komentarzy do “Kandydaci na stanowisko burmistrza Gołdapi

 1. Gustaw

  Wiele wskazuje na to, że obecny burmistrz polegnie w zderzeniu z Wojciechem Hołdyńskim. Wojciech Hołdyński reprezentuje sobą kompletnie inne podejście do sprawowania urzędu. Pan Wojciech Hołdyński to kandydat rozsądny, zrównoważony, nie podejmujący decyzji bez przemyślenia, i nie zwalnia ludzi za krzywe spojrzenie albo nieopatrznie rzucone słowo.
  Panu Hołdyńskiemu na pewno już nie zaszkodzą głupawe i pozbawione sensu informacje albo ulotki oskarżycielskie . wydane dzień przed wyborami (żeby nie zdążył zareagować procesem w trybie wyborczym). Nasi mieszkańcy mają bowiem już dość nadzwyczajnych sensacji ukazujących się na portalach a nie potwierdzonych żadnymi oskarżeniami w prokuraturze. Do tego w ostatniej chwili, tuż przed wyborami, aby oskarżony nie zdążył się obronić. Ten ktoś pisze po to żeby ludzie czytali: nieważne czy to prawda – ważne że może coś się z tego do pana Hołdyńskiego przylepi. wg mnie nic się nie przylepi. Plucie jadem pozostanie tylko pluciem.

  Ale na ostatnie pisemne wybryki pewnego niezrównoważonego człowieka powinien odpowiedzieć natychmiast – właśnie w trybie wyborczym. Póki jest na to czas.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   To czemu Pan Holdyński nie startował cztery lata temu no czemu.Wszyscy wiedzą.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. ZAŁAMANY WYBORCA

  Zastanawiam się w jaki sposób Tomek Luto zamierza odwdzięczyć się Tobolskiemu za całe te „pomyje”, którymi „zalewa” i zapowiada, że będzie dalej „zalewał” Tomkowych konkurentów. Może jakieś stanowisko. Jednak może być trudno bo „Lutek” obsadził prawie wszystkie gminne, prezesowskie i dyrektorskie stanowiska swoimi ludźmi, którzy zresztą, jak widać startują z jego wszystkich list wyborczych – i to jest oczywisty fakt. Na tych listach, jak dobrze kojarzę jest nawet małżonka jednego z tychże prezesów, chyba, że jest to przypadkowa zbieżność nazwisk. Wystarczy przejrzeć nazwiska z tych list i każdy obiektywny obserwator wyciągnie jedyny, moim zdaniem, oczywisty wniosek – to są listy „władzy”. Czyli, jeżeli dobrze płatne stanowiska samorządowe są już zajęte to zdaje się przy „Lutku” może zwolnić się tylko jedno niezłe stanowisko, stanowisko wiceburmistrza. Może to jest dobre miejsca dla „zasłużonego” druha?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. ktoś

  Tomek L nie odwdzięczy się, bo NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI.
  BURMISTRZEM ZOSTANIE INNA OSOBA.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Bleble

  Słyszałam, że większość pracowników UM ma założone karty w poradni p., bo bez „zmiękczenia” psychotropem nie da się podejść do Szefa. Czy to jakaś nowatorska metoda zarządzania?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   A ja slyszalem ze pracownicy Starostwa tez maja założone karty w poradni p.,ludzie c widzą, a pracownicy innych instytucji,a z Urzędu Pracy nie maja kart..Aj tylko z UM.i Aby tylko oczernic jednego.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. Młody gołdapianin

  Tylko Wojtek Hołdyński!
  Normalny Burmistrz
  Uczciwa Gołdap
  Żadnej zemsty, tylko powaga i klasa.
  Brawo Wojtek!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Jurek

  Tylko Wioletta Anuszkiewicz!
  wykształcona, pracująca z ludźmi, nie powiązana żadnymi układami!
  Potrafiąca wykorzystać dobro wspólne i atuty Gołdapi dla rozwoju.
  Doświadczenie, energia i kreatywność, którą posiada, wykorzysta właściwie dla dobra mieszkańców.

  Gratuluję odwagi i trzymam kciuki!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. www

  kadra w urzędzie M przez lata nic nie robiła, nagle przyszedł nowy burmistrz złapał za gę…. i do roboty

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ja

   Proszę przeanalizować strukturę organizacyjną i ilość zatrudnionych pracowników wcześniej i dziś, a później wypowiadać się na temat wydajności pracy. Teraz są nawet etaty widmo

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. obserwator

   Poprzedni urzędnicy oraz ci co się uchowali mieli i mają merytoryczną wiedzę a ci ,,Lutowi” to dyletanci.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. Sławomir

   Patrząc po świeżej kadrze to chyba za du….

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  4. Anonim

   Tak tylko na szmaty ktos caly czas chodzil

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. Obserwator

  Pan Tomasz L. tak zagalopował się z zatrudnianiem znajomych, że w następnej kadencji zatrudni siebie na stanowisku zastępcy burmistrza.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Wszyscy idealni.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 9. Anonim

  Czemu zostaly usunięte komentarze pod Pania Wioletta.Raz ze Goldap to kobieta a teraz ludziom.Ludzie chętnie bys cos napisali.Czy ktoś sie czegoś boi?Zlych komentarzy czy to że ludzie tez cos mogą napisać.To ze ma sie szkoly itp.to nic.Ja jak wybieram patrzę na inne rzeczy i jakoś nie widzialem tej Pani nigdy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. To jest reklama wyborcza płatna i takie wymogi stawiają najczęściej reklamodawcy. Mają do tego prawo.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Anonim

   O, komuś przeszkadzają wykształceni ludzie? Najlepszy jest taki co skończył byle co na cudzych kserôwkach? Pytanie do T. Luto: podobno na świadectwie maturalnym masz zachowanie naganne? Takie plotki chodzą po mieście. Możesz opublikować własne świadectwa i dyplomy? Czy chwalić się ukończeniem Wszechnicy w Olecku do dla ciebie wstyd? Może wtedy powspominajmy twój zapał do nauki. Fajnie było, tylko z nauką kolego to ty nie miałeś wiele wspólnego. I to wychodzi w twojej pracy. W Straży Granicznej i na urzędzie burmistrza. Odwagi! Kiedyś musisz zmierzyć się z przeszłością którą chętnie każdemu wypominasz!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Co Wam z tym wykształceniem.Matko tragedia.Znam ludzi po podstawowe ktirzy sa mądrzejsi od Was,maja wiecej kultury i taktu.Mozna konczyc szkoly ale jak ma sie w glowie….to mozna.Dzieci sa madrzejsze od Was .

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. Anonim

    Bo jak zaczniemy wyciągać przeszlisc wszystkich.A ludzie znaja to zobaczymy co bedzie.Latwo mowic na jednego a ludzie ktorzy mieli kontakt z innymi oj dużo wiedzą.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  3. Gołdap - dobro wspólne

   Zapraszamy do dyskusji z na Facebook-u – https://web.facebook.com/GoldapDobroWspolne/ – pod opublikowanym tam wywiadem.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 10. Anonim

  Sesja.Ludzie.Pan W.H. przez telefon rozmawia,inni co Wy wyprawiacie.Teraz na burmustrza Pani W.A i W.H.jaj burmistrz mial cos robic.Ta sesja pokazala wszystko.Pani Wioletta i Pan Wojtek i Pan Pianka nie macie mojego głosu.Pokazaliscie prawde.Gratuluję.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. Zdecydowany

  To może teraz gdy znamy już wszystkich kandydatów na stanowisko burmistrza redakcja zrobi sondaż, jak to zrobiła parę miesięcy temu gdy prawie nic nie było pewne?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. Mieszkaniec

  Na burmistrza tylko W A Pan W H jest kandydatem ktory nie potrafi samodzielnie podjac decyzji. Czy checemy burmistrza takiego jak PAD.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. Anonim

  Bez nazwisk kto ma wykształcenie i co.Nie chce wlodarza ktory będzie pytal swojej ślubnej co ma zrobić i 4 lata temu nikt nie wystartowal bo kazdy sie bal .I tu Panie Luto masz Pan moj glos,byles Pan odważny,nie bales sie Pan a teraz.Jaki cel wiemy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. Anonim

  Optymalna druga tura: Hołdyński i Anuszkiewicz!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. Luto próbuje przejąć Powiat

  Nie trzeba iść do wróżki, bo widać to gołym okiem, że za 3 komitetami: Nasza Gołdap, Dalszy Rozwój i Powiat Współpraca i Rozwój, stoi Luto. W ten sposób chce wprowadzić jak najwięcej swoich radnych, żeby mieć wpływ na wybór Starosty. A może Starosta Luto w przypadku przegranej o fotel Burmistrza.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ja

   Lada moment rozłoży na łopatki funkcjonowanie całego Urzędu gównianą cyfryzacją i co? Zostawi chaos i do Starostwa?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Józek

    No właśnie, Panie Burmistrzu jak tam działają nowe systemy informatyczne w urzędzie ?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. ciekawy

     Ktoś może wyjaśnić w czym jest problem dotyczący informatyzacji w urzędzie bo nie wiem o co chodzi?

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Ja

      Wdrażany program do obsługi całego urzędu jest prymitywny i niefunkcjonalny, nie można mu zaufać. Trzeba będzie wracać do kalkulatorów i papierowych kartotek. Za grube miliony z dotacji unijnej kupiono „kota w worku”

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
    2. DF

     I ile to badziewie nas kosztowało???

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
   2. Janek z Janek

    Panowie i Panie Radni jesteście narzędziami ludzi którzy was wybrali proszę zająć się tą sprawą bo coś mi tu pachnie kupą. Proszę działać i to bardzo szybko. Proponowałbym już zabezpieczać dokumentację. Oj Panie Luto wychodzi szydło z worka

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Anna

     Panie Radny Tobolski proszę o sprawdzenie i poinformowanie społeczeństwa jak to jest z tą nową cyfryzacją urzędu.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Andrzej

      Ludzie opanujcie się Tobolski nie ugryzie ręki która go karmi, czytaj Lutego.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
   3. Widzęipiszę

    O cyfryzacji Urzędu Miejskiego można poczytać na BIPe, pod linkiem: http://bip.goldap.pl/pl/1227/5564/przetarg-nieograniczony-wdrozenie-projektu-cyfrowe-uslugi-w-zakresie-udostepniania-informacji-publicznej-urzedu-miejskiego-w-goldapi.html
    A o inżynierze projektu, którego zadaniem miało być sprawowanie nadzoru technicznego nad projektem, pod linkiem:
    http://bip.goldap.pl/pl/1227/5459/przetarg-nieograniczony-swiadczenie-uslug-nadzoru-technicznego-poprzez-pelnienie-funkcji-inzyniera-kontraktu-projektu-pn-cyfrowe-uslugi-w-zakresie-udostepniania-informacji-publicznej-urzedu-miejskiego-w-goldapi.html
    więc człowiek zatrudniony przez Urząd Miejski by sprawnie przeprowadzić projekt cyfryzacji.
    Nigdzie nie udało mi się znaleźć, jaka firma została wyłoniona jako wykonawca projektu i kto został inżynierem projektu. Umów zawartych pomiędzy obiema firmami/osobami też nie widzę. Zdaje się, że urząd ma obowiązek publikować wszystkie podpisane umowy. Jakie pieniądze zostały przeznaczone na oba zamówienia? Może ktoś podpowie?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 16. Anonim

  Szydlo tu szydlo tam.Idealni wszyscy teraz.A ja mam pytanie jakim cudem dzieki Panu H bezrobocie spada.Dobre.Ludzie sami odchodza z urzedu.Dobre.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 17. Anonim

  Czytając co kandydaci mają do zaproponowania odnoszę wrażenie, że wszyscy chcą tego samego. Każda kampania wyborcza wygląda tak samo i to się nigdy nie zmieni. Wybieram nie patrząc co wygrany obiecuje,że zrobi po zwycięstwie bo i tak wszystkiego nie spełni. Wybieram patrząc co kandydat zrobił do tej pory, jakim jest człowiekiem i co w życiu osiągnął. Stawiam na Pana Hołdyńskiego bo nie żyję na pustyni i widzę co się dzieje w gminie, co wyprawia obecna władza i myślę, że właściwie to tylko on daje gwarancję „normalnej” władzy z „ludzką twarzą”. Życzę zwycięstwa Panie Wojtku.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 18. AKM

  Obecny Burmistrz to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. przez 4 lata swojej kadencji dokonał wiele , jednym z WIELU jest to, że wszystkim narzucił tempo pracy. dzięki tej osobie pracownicy UM zaczęli w końcu PRACOWAĆ, może właśnie tego się przestraszyli? Burmistrzu – świetne podejście do swojej pracy. Oby tak dalej !

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 19. Władysław Pawłowski

  Mieszkam w Gołdapi od ponad 60 lat, chcę tu pozostać i zależy mi na tym aby nasz region rozwijał się i przynajmniej nie tracił dystansu do innych.
  Znam w miarę wszystkich kandydatów ubiegających się o stanowisko burmistrza w nadchodzących wyborach. Nie mam do nich żadnych, poważniejszych uwag czy zastrzażeń. W plotki, podejrzenia, pomówienia i złośliwości, bawić się nie zamierzam.
  Wszyscy kandydaci, bez wątpienia, są odważni, ambitni, dobrze życzą naszej małej ojczyżnie ale głosować będę obecnie na Pana Tomasza Luto ponieważ w moim przekonaniu , choć nie jest ideałem, ma on najwiecej atutów. To on jako młody burmistrz, 4-lata temu przejął kierowanie naszą gminą kiedy sytuacja finansowa była tam bardzo trudna, bowiem zadłużenie pozostawione przez poprzednika wynosiło ok. 39,5 mln zł i w relacji do owczesnych dochodów rocznych, zdecydowanie przekraczało 50%. W trakcie swej kadencji on uporał się z tym problemem. Wg wszelkich dostępnych dzisiaj danych ten wskażnik na koniec br. będzie oscylował w granicach 30% co jest osiągnięciem bezdyskusyjnym a przez te ostatnie 4-lata działał, trzeba przypomnieć, w sytuacji kiedy nie mógł liczyć na wsparcie większości radnych. (Dzisiaj w trakcie kampanii, ci radni ubiegając się o ponowny wybór, mamią wyborców obietnicami, że załatwią im, to i tamto… tylko zagłosujcie na nich… Drodzy Wyborcy zapytajcie więc ich dlaczego tych spraw nie załatwili wcześniej? Mieli przecież większość w radzie a to wlaśnie rada miejska jest organem uchwałodawczym !) Pan Tomasz Luto udowodnił, że „umie liczyć i wydawać pieniądze” i należy pozwolić mu na kontynuację tej pracy ponieważ, co bardzo istotne, wiele ważnych  zadań i projektów wymaga kontynuacji i dokończenia. Wybór każdego z innych kandydatów na to stanowisko niesie niestety niepewność typu: czy na tym bardzo ważnym stanowisku, ta nowa osoba, da sobie radę? Czy to nie spowolni procesu ubiegania się o środki zewnętrzne?… a fundusze unijne kończą się niestety już za kilka lat. Bez względu na to czy Pan Luto komuś się podoba czy też nie, jego bronią dotychczasowe osiągnięcia. Wspomnę jedynie o bardzo ważnej dziedzinie inwestycyjno-rozwojowej. Za jego kadencji nasza gmina do końca br. wyda na te cele rekordowe ok. 55 mln zł a mimo to, zadłużenie o kilka milionów obniży się.Poza tym rozpoczyna się właśnie budowę (w okolicach tężni ) ośrodka pzyrodoleczniczego wartości ok. 28 mln. zł. Potwierdzeniem powyższego są wysokie lokaty naszej gminy w ostatnio publikowanych rankingach.Takie są fakty i trudno z nimi polemizować.
  Z poważaniem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. jaaa

   Styl i składnia słabe, a treść cukierkowa -można też napisać, że bez Lutego Gołdap zniknie z mapy bo tylko on jest gwarantem, a inni to matołki bez szkoły. Żenada

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 20. Janusz

  Szkoda, w wyniku wyborów Biuro Powiatowe ARIMROL.w Gołdapi może stracić dobrego Kierownika biura. Mimo tego życzymy sukcesu i zwycięstwa.
  Zawsze można być honorowym Dyrektorem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...