Internauta pisze: Ranking opłat za usługi komunalne

Internauta pisze: Poniżej zamieszczam wyciąg ze świeżego rankingu wydatków mieszkańców miast powiatowych na usługi komunalne. Czyli koszty wody, ścieków, śmieci itp. na jedną rodzinę. Szok i katastrofa. W naszym mieście jest prawie najdrożej w skali całej Polski. W sąsiednim Giżycku te wydatki na jedną rodzinę w skali rocznej wynoszą tylko 1 605 zł ( 4 miejsce w skali Polski), a w Gołdapi 3411 zł ( 306 miejsce w skali całej Polski, sam koniec listy). I co można powiedzieć na ten temat?

 

 

 

 

 

20180906_raport_wydatki


Aktualności

Powiązane artykuły

13 komentarzy do “Internauta pisze: Ranking opłat za usługi komunalne

 1. Jarosław

  „Specjaliści” tacy jak Dzienis muszą przecież dostawać godziwe wynagrodzenie za swoją lojalność.

  1. kierownik karuzeli

   Impreza w Leśnym zakątku jest zwieńczeniem działalności PWIK. Jest z czego się cieszyć? Kolejna podwyżka wody, pompowanie szamba do rzeki. Z zainteresowaniem śledzę wyczyny ekipy Luto. Podobno Luto ma w obwodzie jeszcze więcej ekspertów podobnego formatu. Czekam na kolejny cyrk. Na przykład cykliczne zamieszanie z wywozem śmieci.

 2. Anonim

  „Czyli koszty wody, ścieków, śmieci itp. na jedną rodzinę. Szok i katastrofa.”

  A wszystko to, że wybudowano kilometry sieci wodociągowych, a pobór wody jest bardzo mały w porównaniu do lat poprzednich. Ponadto koszty podatków, amortyzacji rosną, więc i woda drożeje.
  Natomiast śmieci, to faktycznie w przeliczeniu na mieszkańca gminy są katastrofalnie drogie.

 3. ktoś

  Nowa władza rozwiąże spółkę Dzienisa, jest już WODA POLSKA i ona ustala ceny wody a nie radni.Zmiana Burmistrza też dobrze zrobi dla miasta.Jeszcze miesiąc i będzie lepiej.

  1. kizik

   Kiedy dopuścimy ignorantów, „humanistów” i w większości użytecznych idiotów skończy się na utworzeniu Powietrze Polskie sp. z bardzo ograniczoną odpowiedzialnością (zapewne polityczną;) i się udusimy… by wydusić!

 4. Lepka

  A to wszystko z naszych kieszeni 🙁

 5. Anonim

  Pamiętacie jak Luto mówił w kampanii 4 lata temu, że „samorząd jest dla ludzi”? Tylko nie dopowiedział, że dla swoich! Oto do czego doprowadziły jego rządy do spółki z Tobolskim, Dzienisem, Ostrowską, Dutkowskim itd.

 6. JA WYBORCA

  Głosowałem na T. Lutego. Pomyłka i ogromny zawód. Otoczony karierowiczami, ludźmi bez honoru i bez szacunku dla podwładnych. Jedzie głównie na finansach zabezpieczonych dla Gołdapi przez Zarząd Województwa jeszcze w poprzedniej kadencji. Czy jest w ogóle cokolwiek, coś nowego i odważnego, co ci ludzie z otoczenia obecnego samorządu wnieśli do rozwoju naszego miasta? Jeśli jest coś, to napiszcie. Wygląda na to, że zamiast postępu i rozwoju jest lifting kilku ulic, a ogólnie cofamy się i do Gołdapi wraca mentalność PGR-u.

  1. Anonim

   Karierowiczkami najbardziej!

   1. Anonim

    Zwłaszcza w Urzędzie.Zero szacunku,wywyższanie się,a co najważniejsze zero szacunku do czyjejś rodziny.Dawno to już wszyscy zauważyli.Żalosne.Ubiór.To Urząd a nie wesele.Juz po tym widać kto jak robi.Aby do przodu.Ale niestety szacunek stracony,bo ludzie widzą i pamiętają.Pewne osoby nie powinny zajmować wysokich stanowisk,ale pewien Pan tego nie widzi jak jest oczarowany.

 7. Miłosz

  Spokojnie, urośnie. Z czegoś trzeba będzie spłacić kredyty.

 8. Student

  A my pijemy piwko niee, i rozmawiamy sobie o wszystkim i o niczym i tak bardzo nas ciekawi co przez ostatnie 4 lata ( już zostawmy poprzednie hahaha) zrobili Państwo Radni z Rady Miejskiej w Gołdapi? Niektórzy powinni mieć tam już swoje krzesła podpisane Jakieś postulaty przecież były tak ? Bardzo nas to interesuje i chętnie poczytamy…tylko spokojnie, nie rozpychać się kto pierwszy ?

  1. Mieszkaniec

   Wszyscy obecni i byli się chwalą co takiego nie zrobili, przyszli obiecują. A G……. radość. Może w obecnej kampanii ktoś przedstawi lub zaproponuje konkrety. Co do tej pory dobrego dla miasta, gminy, powiatu zrobiłem. Biłem pianę, czy konkretnie działałem. Ubliżacie sobie na wzajem. Niezgoda rujnuje. Pozdrawiam mieszkańców i wyborców. Damy radę. Wspólnie to przetrwamy.