Inni napisali: Droga 651 jednak od granicy miasta

Szanowni Państwo, 
chcę Was poinformować, że dzięki determinacji Mieszkańców osiedla Podlasie i okolic protestujących przeciwko przebiegowi drogi DW 651 przez ulice Suwalską, Kolejową, 1-go Maja i Zatorową, Zarząd Województwa podjął decyzję zgodną z oczekiwaniami Mieszkańców.

 

 

 

Informację tą otrzymałem telefonicznie od Pana Marcina Kuchcińskiego – wicemarszałka województwa warmińsko-mazurskiego, że droga DW 651 będzie remontowana na odcinku granica miasta Gołdap – granica województwa. Oznacza to, że postulaty Mieszkańców zostały wysłuchane i ruch samochodów ciężarowych nie będzie przebiegał przez Podlasie. Oznacza to także, że Mieszkańcy nie stracą swoich działek i nieruchomości, a tym samym wszyscy będą żyli zdrowiej i bezpieczniej. Starania Mieszkańców wspierali członkowie Komitetu Koalicji Obywatelskiej Powiatu Gołdapskiego. 

Następny etap przed nami, wspólnie doprowadzimy do wybudowania łącznika drogi DW 651 z drogą DW 65.
Pozdrawiam
Zbigniew Mieruński

Powiązane artykuły

62 komentarzy do “Inni napisali: Droga 651 jednak od granicy miasta

 1. Obserwator

  Super!!!!! Gratulacje!!!!!! Jak się czujecie nasi kochani włodarze? Ponoć bardzo mocno zależało Wam na przebiegu drogi przez Podlasie! Miejcie odwagę i ustosunkujcie się do najnowszych decyzji! Przecież jest to historyczna chwila nasz kochany starosto!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Anonim

  Witam pragne poinformowac mieszkancow Gołdapi ze NIKT z naszych włodarzy ani z rad powiatowej i gminnej nie zrobołnic w sprawie drogi DW651 mysle ze przed wyborami to wazna informacja Mieszkanka Gołdapi

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Grażyna

   Anonimie, włodarze zrobili bardzo wiele dla tej inwestycji, i starosta i burmistrz. Masz zapewne na myśli to, że NIE zrobili nic w sprawie zmiany przebiegu drogi po myśli części mieszkańców Podlasia. I to prawda, bo obaj mieli inny pogląd, bardziej gospodarski, na przebieg drogi i ulic.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. xyz

  Gratuluję mieszkańcom Podlasia oraz Panu Mieruńskiemu , trzymałem za Was kciuki. Jednak determinacją i zaangażowaniem można wiele zrobić. Pozdrawiam, były mieszkaniec Gołdapi. Cyt . „Obserwatora ” -„Przecież jest to historyczna chwila nasz kochany starosto! „- koniec cyt.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Bozena

  Szanowny Panie Mirunski!
  To najlepsza wiadomosc dla mieszkancow ,Podlasia,Dziekuje Panu i wszystkim,ktorzy nas wspieralii ,rozumieli,ze zdrowie i bezpieczenstwo , jest w zyciu najwazniejsze. Pisalismy skargi,swoje uwagi do roznych instytucji,odsylano nas z urzedu do urzedu,ciagle mowiono nam< projekt zatwierzdony juz pare lat temu??? Determinacja nas Podlasiakow byla ogromna,zadnych konsultacji z nami mieszkancami ,czy chcemy tego ruchu, a nasze domy, pluca,miasto uzdrowisko,to wszystko nic..?Na skarge mieszkancow do Rzecznika Praw obywatelskich,ze nie zgadzamy sie na ciezki ruch drogowy ,poniewaz julica 1 maja lezy w strefie ochronnej "B",Starosta Goldapski poinformowal Pana Rzecznika ,ze ulica 1 Maja polozona jest w strefie ochronnj"C", a nie w strefie ochronnej "B"wiec ochrona tej strefy jest znacznie mniejsza.Mam pytanie do Pana Starosty,czy informacja dla Rzecznika jest rzetelna,?? Uwazam ,jest niepoprawna,Zgodnie z $2 ust.2 pkt2 uchwaly nr XXXVI/237/2013 Rady Miejskiej w Goldapi ,na obszarze uzdrowiska wydzielonom.in. strefe ochronna "B" o powierzchni652,5 ha,posiadajaca 75%-OWY WSKAZNIK TERENOW ZIELONYCH,W GRANICACH…..od poludnia:odpkt 3 skreca na zachod i poludniowa granica zalewu/dzialki nr.410/4,1517,140/1,411/4,411/1.413,2 przy ulicy Spacerowej i dalej granica dzialki 1516/4 dochodzi do dzialki 414/2 pkt 5,skad skreca na zachod przecinajac ul.1 Maja dochodzi do pld-zach granicy dzialki 259/1/ul.1 maja/pkt6..
  Dziekuje w imieniu swoim , Panu Mirunskiemu,Kordiakowi,Pani Wioli ,Panu Burmistrzowi Luto,ktory wysluchał nas,wspieral budowe lacznika,dziekuje wszystkim innym za wsparcie..
  Jest wiadomosc od Pana Marcina Kuchcinskiego -Wicemarszalka Wojewodztwa Warmińsko-Mazurkiego,, ZARZAD WOJEWODZTWA PODJAŁ DECYZJE,W SPRAWIE DROGI DW651 JEJ PRZEBIEG BEDZIE ZGODNY Z OCZEKIWANIAMI MIESZKANCOW ZAINTERESOWANYCH ULIC.
  Ruch samochodow ciezarowych nie bedzie przebiegal przez podlasie!!!!!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Marcin

   Samochody ciężarowe jeździły i będą jeździć tylko po niewyremontowanych drogach Podlasia. Gdzie ten sukces!!! bo porażkę widać. Stracone 10mln zł,
   Krzyk, larum, tysiące tirów na Podlasiu. I co się zmieniło droga będzie wybudowana, i okaże się, że te tiry z Szypliszki nie zjawią się tysiącami co miało się wydarzyć wg niektórych oszołomów. Bo projekt przebudowy drogi na całej trasie się nie zmienił za wyjątkiem niewyremontowania ul Zatorowej, ok 1/5 1Maja , mostu na ul. Kolejowej. Sukces całą gębą. A te tiry przez miasto to pan Mieruński ze swoją ekipą chyba będzie teleportował przez okres kilku lat (czas na wybudowanie łącznika omijającego miasto ). Czy jest za co dziękować!!! Szanowni państwo odtrąbiający sukces proszę coś zrobić z tymi tirami wiązącymi dłużycę ul 1 Mają, i innymi samochodami ciężarowymi. Do dzieła panie Mieruński i pani kandydatka na burmistrza.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. Mieszkańcy

  Fantastycznie, dzięki temu mamy TIRy w centrum (Suwalska, Paderewskiego, Plac Zwycięstwa). Podlasie nie doczeka się modernizacji ulic, a TIRy przejdą przez miasto. Gratulujemy kacykom z opcji autora listu. Brawo panie Mieruński, jest z czego się cieszyć. Straszył Pan tirami podlasie, teraz postrasz pan centrum miasta i jego mieszkańców.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. PODLASIAK

   Oczywista bzdura i prostacka propaganda jest w tym, co piszesz człowieku. Nikt nie zaprasza TIRów do centrum miasta, a wręcz przeciwnie. Chodzi o przygotowanie realnego projektu i jego finansowania, który doprowadzi do przekierowania całego ruch towarowy od strony wschodniej po za samo miasto. Jest to wizja docelowa, która pozwoli na całkowite domknięcie obwodnicy Gołdapi,. Zyska na tym cała gołdapska społeczność. Zyska nasze uzdrowisko, na które powinniśmy „dmuchać”. Odwaga i determinacja grupy mieszkańców Gołdapi wraz ze Zbyszkiem MIeruńskim jest bezcenna. Jest to przejaw podmiotowości „społeczeństwa obywatelskiego”. Również pomocne wsparcie w tym projekcie osób związanych z dzisiejszą gołdapską Koalicją Obywatelską, jest warte zauważenia. W każdym razie szacunek dla osób w tę sprawę zaangażowanych od wielu miesięcy jest jak najbardziej na miejscu.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. K76

   Masz pretensję do podlasiaków że nie chcą TIRów ? Przecież sam ich u siebie też nie chcesz.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 6. xyz

  Popieram w pełni argumentację Podlasiaka . To jest jedyny i docelowy sposób aby miasto pozbyło się całego tranzytu i zachowało charakter uzdrowiska do którego zmierza. Czyste powietrze , woda , spokój przyciągają turystów , wczasowiczów , kuracjuszy w te strony . Jedno z niewielu unikatowych miejsc z takimi walorami.Należy to pielęgnować , zniszczyć jest łatwo. To jest działanie długofalowe dla przyszłych pokoleń.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Bozena

  Mieszkancy Podlasia,nie chca rowniez Tirow w miescie, na calym swiecie buduje sie obwodnice,ciezki ruch wyprowadza sie poza miasto Goldap ma obwodnice, moze dowiemy sie kto tak madrze zaprojektowal,? Nie rozumiem tak do konca,jaka role spelnia,,skoro trzeba Tiry puscic miastem???.A co do ulicy 1 Maja ,to jak najbardziej jestem za poprawieniem nawierzchni jezdni,za dobrymi chodnikami, wycieciem suchostanow,przycieciem olbrzymich drzew lisciastych,,drzewa te nigdy nie byly przycinane,,przejscia dla pieszych, od kilkudziesiecu lat tu sie tylko łata dziury.Pobocza nie sprzatane z lisci,ulica rowniez.NC koperty nigdy nie wykonuja prac porzadkowych wokoł swojej posiadlosci,Olbrzymie Tiry jezdza po ulicy 1 Maja,hałas ,budynki trzesa sie i ,kto zezwala 40 t Tirom poruszac sie na tym odcinku,na Kolejowej stoi zakaz 10 ton,na Swierkowej 18 ton a 1 Maja prosze 50 ton,takie mamy pieklo..Kto z nas chce tak zyc??

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. xyz

  Uważam ,że teraz należy zjednoczyć siły na rzecz budowy łącznika – cyt. za Panem Mieruńskim „Następny etap przed nami, wspólnie doprowadzimy do wybudowania łącznika drogi DW 651 z drogą DW 65 ” koniec cyt. A wypominanie sobie , skłócanie mieszkańców miasta i okolic po prostu nie prowadzi do dobrego.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. Andrzej Tobolski

  Niestety ,doszedłem do wniosku,że wiele osób dziwnie uaktywniło się publicznie w tej sprawie drogi 651 tuż przed wyborami.Ale już jak kandydat na Burmistrza Wojciech Hołdyński zabiera głos w tej sprawie to nie mogę tego nie skomentować. Ten mierny radny,wieloletni Przewodniczący Rady Miejskiej, wieloletni Przewodniczący Komisji Budżetowej,wieloletni Prezes Gminnej Fundacji, wieloletni Dyrektor PUP ,członek Rady Nadzorczej ADM i najważniejsza postać w układance Marka Mirosa, który za wszystkie te stanowiska brał duże publiczne pieniądze się uaktywnia i to teraz? To gdzie był przez 28 lat życia publicznego ? Jakie wnioski składał w tej sprawie i co załatwił dla mieszkańców .Odpowiedż jest następująca .NIC ale ,brał gigantyczne pieniądze publiczne przez 28 lat i załatwił parking pod swoim domem.Gwoli przypomnienia to on dopuścił do likwidacji PEC u ( chociaż czerpał z tego korzyści ) do sprzedaży Spółki Piękna Góra za bezcen.To on groził pracownicy PUP ,że ją wyrzuci z pracy za działalność polityczną jej męża, to on niesłusznie udzielił kary nagany tej pracownicy i przegrał sprawę w sądzie w dwóch instancjach,to on skierował zawiadomienie do prokuratury o rzekomym ujawnieniu danych osobowych przez pracownika PUP i też sprawę przegrał I teraz taki szkodnik i miernota kandyduje na najważniejsze stanowisko i wygłasza stanowisko w sprawie drogi 651 ? To człowiek wystawiony przez Mirosa ,żeby Mareczek mógł wrócić z banicji do Magistratu np. na zastępcę. W najbliższych dniach ujawnię inne ,szokujące fakty dotyczące jego „uczciwości ” i odpowiedzialności.Teraz będzie zmuszony złożyć pozew w trybie wyborczym,oczywiście przeciwko mnie.Mam dowody i świadków.
  Moje stanowisko w sprawie drogi 651 jest oczywiste- obowiązkowo należy uwzględnić dobro i postulaty mieszkańców.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Kosmita

   Panie. Ile masz Pan tego jadu jeszcze w sobie? Miros – zły, Hołdyński – zły, inni ludzie, którzy współpracowali bliżej lub dalej z Mirosem – źli. To kto po za panem jest dobry? Bo chyba jest pan dobrym człowiekiem i wzorem moralnym skoro jest pan osobą publiczną. Może ludzie, którzy startują z obecnym burmistrzem, którzy objęli dyrektorskie, wysoko płatne stanowiska w instytucjach miejskich „poświęcając” dla tych stanowisk mandaty radnych? Jaka jest Pana opinia o takich ludziach.
   A od Podlasia niech pan się odczepi. Pańskie opinie na ten temat są bez znaczenia Lepiej niech pilnuje pan upraw rolnych przy Nadbrzeżnej. A przy okazji, bo nie wiem – mostek na rzece przy ul. Nadbrzeżnej jest przechodni, czy jest nadal zamknięty?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. własna działalność

    Pan Andrzej ma za zadanie przejąć sieroty zniesmaczone rządami Luto. Tak by stary układ niezrobił czystki z etatami fachowców Luto. Osobiście uważam, że jedna kadecja jest nadto wystarczająca by poznać wartość i cele ekipy Luto. Osobiście uważam , że dość tej farsy i czas dać szansę kolejnej ekipie. A Luto niech sprubuje działać na niwie prywatnej w warunkach jakie stworzył dla przedsiebiorców przez swoją ekipę.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Anonim

     Glupoty piszesz gdyby nie Luto to Strefy by nie bylo i tych zakladow a czyja wina.Zapytaj przedsiębiorców.Co bylo a czyja wina.Tamci byli 5 kadenci i co maja chaty posplacacane,i tu czytam 5 etatow.Super.A czlowiek w sklepach i zakladach ile.A z Urzędu Pracy to gdzie wysyłają do pracy.Czy ktos sprawdza pracodawców,rozmawia z ludzmi.Tu nie chodzi wam o dobro ale o zemste ze ktos mlody wygral.Zalosne

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Wyborca

      A jaką to Strefę Luto utworzył lub utrzymał, bo coś chyba nie wiem i mogę nie docenić tego młodego człowieka, i w związku z tym mogę być żałosny.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     2. KOLA

      Temu Anonimowi to może chodzi o jakąś Strefę Płatnego Parkowania?

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     3. Bell

      Że jak? gdyby nie Luto nie byłoby Strefy? O Matko Bosko Częstochowsko! To może i przejście graniczne utworzył? I uzdrowisko?

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
    2. Anonim

     Tak a stara ekipa rzadzila ile kadencji.Mozna sie dorobic.Jedna to malo kadencja,jedno sie konczy potem zaczyna sie nowe swoje.A Pan Luto mysle ze czasami zaufal nie tym co trzeba,człowiek sie uczy.A Ci co byli blisko co zrobili.Bez nazwisk,Pan Przewodniczacy i inni.Jak mial rozwijac skrzydla jak caly czas klody mu podstawiali.Jak.Nie dziwo ze potem czlowiek robi tak.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
    3. Anonim

     Tak 12 października wszyscy pojda na 15 na mszę i beda w pierwszych rzedach .Wszystko na pokaz.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
  2. Anonim

   Moze niech Pani G .na Facebooku pokaże wyroki .Jeżeli ktoś przegral to czy sąd sie mylił.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. ZERO

   Ty i te twoje dowody i świadkowie. Od kilku lat to samo, zwykłe brednie i sianie zamentu. Nawet to już nie jest śmieszne. Tyle lat a nikogo nie oskarżono i nie skazano. Jesteś jak zacięta płyta. W końcu coś udowodnisz? już przydałoby się kogoś zamknąć a tu co ? nic ZERO totalne ZERO.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  4. Bez podpisu

   Nie mogę już czytać tych KŁAMSTW Tobolskiego!znam niektóre sytuacje o których pisze ten człowiek i wiem że kłamie. Tobolski mści się na Panu Hołdyńskim, co świadczy że o tym że jest to człowiek podły. Żona Tobolskiego otrzymała naganę od dyrektora za wynoszenie informacji i danych osobowych bezrobotnych do celów prywatnych(na życzenie Tobolskiego). Nie byłaby żoną swojego męża gdyby nie wniosła sprawy do sądu. Przegrała tę sprawę i nagana pozostaje w jej dokumentach. W tym czasie przebywała na zwolnieniu lekarskim i jednocześnie starała się o stanowisko w urzedzie miejskim. Mimo,iż w tym czasie ze względów zdrowotnych nie mogła wykonywać pracy w up i miała naganę została tam zatrudniona. To na prośbę Tobolskiej Pan Hołdyński zgodził się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Po co komu pracownik któremu nie można zaufać. Tobolska nawet odejść z klasą nie umie.Dla urzędu pracy jej sprawa jest zakończona,natomiast sami Tobolscy kłamią i mącą z bardzo niskich pobudek. Tobolski kłamie rownież w wielu innych sprawach,ktorych nie sposób tu wyjaśniać.Nie można pozwolić żeby tacy ludzie mieli coś do powiedzenia w naszym mieście. Wyjaśnię rownież czemu się nie podpiszę. Tobolski rozpowiada nieprawdę o każdym,który mu podpadł. Z takim człowiekiem nie da się rozmawiać bo jest nieuczciwy. Nie chcę na swoj temat słyszeć tych wszystkich bzdur dlatego bez podpisu.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 10. Annaaa

  Ja również bardzo dziekuje, ze przynajmniej burmistrz T. Luto wspomagal mieszkancow z walka o niedopuszczenie budowy drogi. Osobiście nie mam nic do niego, nie rozumiem czemu tak plujecie jadem ? Gdzie wy wszyscy byliście jak miastem rządził M. Miros ? No nikt mi nie powie ze bylo tak wspaniale. Burmistrza zastac w um graniczylo niemalże z cudem. A jak juz był to raczej jako gosc i wpadal ok 10-11 na kilka godzin. A urzad rzadzil sie swoimi prawami, zalatwic cos to była jakas masakra. Nie bede wdawać sie w szczegóły i w to co sie dokladnie działo. Jestem dumna ze nasze miasto pięknie sie rozwija. I nam nadzieje T. Luto wygra w wyborach.
  Teraz mnie chejtujcie 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. hehehe

   Tak nasz burmistrz również zaangażował się i uczestniczył w rozmowach i negocjacjach wprowadzających Polskę do Unii Europejskiej.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Bob

   Jak się dobrze robotę poustawia to i nie trzeba cięgiem w urzędzie siedzieć. Burmistrz Miros często był nieobecny ale jak już pojechał to sprawę załatwił. A teraz? Po pierwsze chaos i niekompetencja w urzędzie, po zwolnieniach lub przesunięciach doświadczonych pracowników, atmosfera wśród pracowników pod psem. Strach o jutro na porządku dziennym.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. Arsene Lupin

   „Hejtujcie” nie „chejtujcie” szanowna Anno. Od angielskiego hate – nienawidzić. Już samo hejtujecie jest wystarczająco spolszczone.
   A odnosząc się do tez zawartych w komentarzu – sądzę że urzędnicy są szczęśliwsi kiedy obecnego burmistrza nie ma w pracy. Poziom stresu zdecydowanie niższy.
   Nasze miasto pięknie się rozwija dzięki Lutemu??? Kosmetyka (wybrukowanie i wyasfaltowanie) rynku nie jest synonimem rozwoju. To może poprawa nawierzchni kilku dróg wiejskich? parking nad jeziorem? ścieżki zdrowia? Żadna rewelacja. Wszystko już było
   Jakieś nowe miejsca pracy? Nowe pomysły na przyszłość miasta? Daj przykład czegoś czego nie zrobili poprzednicy.
   Nieeee… zdecydowanie 4 lata zastoju.
   A teraz mnie hejtujcie. 😉

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 11. ...abc...

  A kochani mieszkańcy…
  Może powiecie coś ciekawego odnośnie ul.Zatorowej….czy ta ulica zostanie choć kiedyś wyremontowana…..współczuje przedsiebiorcom ,którzy mają tam swoje firmy i muszą codziennie po kilka razy przejeżdżać po niej…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. PODLASIAK

   Przedsiębiorcom współczujesz, bo muszą przejechać kilka razy dziennie po drodze powiatowej, którą jakoś trudno nawet wyżwirować zarządcy i zapchać spychaczem dziury, i póki co, by to pomogło, a nie współczujesz ludziom z 1-go Maja, przed domami których przejeżdża kilkaset pojazdów dziennie. Ciekawe podejście. A co do Zatorowej, to w standardzie podstawowym powinna być utwardzona i pokryta asfaltem. I tym zadaniem mam nadzieję zajmie się w przyszłej kadencji nowy burmistrz i nowy starosta. Ci obecni nie są ludźmi, którzy potrafią podnieść się ponad własne małe ambicje i własne ego.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 12. Janina

  Tobolski – szeryf miasta i kolega burmistrza. Co może zaprezentować sobą jako kandydat na radnego ? Mając 60 lat i prowadząc kilkadziesiąt lat firmę nie ma żanego majątku ??? Jaki on daje przykład. Zionie jadem na każdym kroku. Kto go tak naprawdę zna ? Niewiadomo skąd tu się wziął. Człowiek bez przeszłości. Niech się pochwali swoją przeszłością, swoim dorobkiem rodzinnym, małżeńskim, zawodowym. Ha, ha, ha. Niech poda swój światopogląd jako osoba publiczna, jakie wartości wyznaje w życiu. Dlaczego gołdapianie mają mu zaufać? Czy chcą mieć w mieście taki porządek jaki on ma u siebie na podwórku i w życiu ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Jadwiga

   Dziwni jestescie bo ja mam wrażenie ze Pan Tobolski jest tylko za sobą.Nie widzę tu zeby byl za tym czy za tym.Jak mu sie cos nie podoba to wszystkim mowi nawet obecnemu.Bez wyjątku.Myślę ze ludzie sa ciekawi co ten pan ma do powiedzenia.A to ze broni zony to chyba dobrze.Kij ma zawsze dwa końce.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Abc

    Nikt tu nie jest dziwny. Niech sobie Tobolski bedzie za żoną nikt mu tego nie broni. Tylko niech nikogo nie krzywdzi kłamstwami. A że kłamie to notorycznie to wiem!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. rrrrr

    Niech broni żony jak chce jak najbardziej. Tylko niech nie krzywdzi innych kłamstwami!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Anonim

     Co prawda to prawda

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
  2. Anonim

   Ale kłamstwo zapytajcie Pani T.jaka byla prawda.Czemu tak sie stalo.Niech Pani pokaze wyroki Pani M.T.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. Anonim

   Myślę ze kolegi to on nie ma,a teraz jakas propaganda ze To kolega.Specjalnie to ktos robi od razu widac.Ale w Was zazdrosci i jadu.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 13. weteran

  Wystarczy popatrzeć na firmę i historię Tobolskiego jaki z niego gospodarz. Oplówa opozycję bo Luto dał pracę jego żonie a Hołdyński ją zwolnił. To teraz w ramach rekompensaty jedzie dalej po p.Mirosie i p.Hołdyñskim. Pamiętam jakie były krzyki i oskarżenia dotyczące jednego z portali że Miros płacił żeby o nim dobrze pisano. Proszę zobaczyć co sie teraz dzieję. Miros w tym temacie był cienki. Wszyscy zapomnieli jak p.Miros odbudował i przywrócił do życia miasto. Luto chwali się zakładem przyrodoleczniczym, hehe nie byłoby tego wszystkiego żeby nie działania właśnie Mirosa. Zapomnieliśmy bo teraz sarkpfagi w mieście i marmury
  Lampy w chodnikach mają już zaślepki, wyrzucone pieniądze w błoto.
  Ciśnie się na usta jedna myśl Tobolski skończ…. Hasła poprzedniej kampanii wyborczej dość kumoterstwa Mirosa, to teraz dopiero widać co nowa władza wyprawia.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. ktoś

  Jeszcze tylko do 21 października i wszystko będzie jasne! Idzie nowe! Do widzenia Luto!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. zen

  Uwaga, uwaga. Świr się uaktywnia.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 16. janek

  Z tego co wiem to p. Hołdyński nie zwolnił p.Tobolskiej. Odeszła ona sama do p.Lutego. Stało się to gdy jej mąż został radnym. P. Luto żeby zaskarbić jego łaski, od razu zatrudnił tę panią.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 17. Anonim

  Ale kłamstwo zapytajcie Pani T.jaka byla prawda.Czemu tak sie stalo.Niech Pani pokaze wyroki Pani M.T.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 18. ja

  Jakikolwiek by nie był temat artykułu – zawsze komentatorzy zejdą na p. Tobolskiego.
  Cóż, ma więc darmową kampanię wyborczą 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 19. Kaska

  Miros rządził na koniec jednak się pogubił za to miał klasę. Ten obecny Burmistrz to inna liga mściwy i zarozumiały. Uważam, że co kadencję należy dać szansę innej osobie z nowymi pomysłami i przy okazji utemperować arogancję obecnego Luto.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 20. Andrzej

  Jak się ujawnicie „uczciwi „komentatorzy i moi miłośnicy to pokażę wyrok.
  ale z idiotami nie będę wchodził w polemiki. Rozbiłem wasze mirosiewo i stąd tyle jadu w waszych komentarzach.Potraciliście stołki,kasę ,przywileje a teraz na szkapinie Hołdyńskim chcecie wjechać ponownie do Magistratu.
  Nic z tego .Hołdyński,Ciołek i Miros robili to co wy teraz ,czyli nie możecie mi nic zrobić to czepiacie się mojej żony.To wasza klasa.Czy was krytykantów stać żeby si ę podpisać swoim nazwiskiem.? Nie ,wolicie anonimowo.
  Na nic wasze komentarze.Będę robił swoje.Mam nazwisko i imię a wy ?
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ewa

   Popieram Pana i to co Pan robi

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. goldap

   ma pan Swietą rację boją się pana za to tak pana szkalują,spoko,ludzie czytają,myślą i zaczynają rozumieć….

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Bez podpisu

    Nikogo nie szkalowałem. Opisałem tylko sytuacje o których wiem, że Tobolski kłamie. Nie mam w tym żadnego interesu. Poprostu sumienie nie pozwalało mi nie zareagować na takie zakłamanie

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  3. Endrju seryfie

   Ty nie czepialski! Piszac ten komentarz udowodniłeś kim jesteś, ludzie trzeźwo myślący wiedzą. Jesteś przede wszystkim zakompleksiony. A czy ty czasem nie chcesz wjechać do Magistratu co Ci obiecał władca? A co ty obiecałaś władcy za zatrudnienie żony? Nikt z takim świadectwem pracy przecież nie zatrudnia pracownika od tak. Jaki jest twoj układ jestem bardzo ciekawy. Jesteś moim idolem i życzę ci żebyś przegrał te wybory.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 21. OBSERWER

  Pytanie i proszę o odpowiedzi, może być jednym zdaniem. W interesie, którego kandydata na burmistrza swoją akcję medialno-propagandową prowadzi Andrzej Tobolski?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Edi

   Przecież to oczywiste. Tylko ten, w którego interesie to robi udaje ze się w to nie miesza.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Anonim

   Myślę ze na nikogo.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 22. Marek

  Marek
  Panie Tobolski. To, że się pan podpisuje, nie znaczy, że nie jest pan wielokrotnym kłamcą. Pan nim jest.
  Mam na nazwisko Miros
  Marek Miros:)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 23. goldapiak

  patrz pan panie marku na siebie i kim pan jest,pan ma jeszcze tupet mówić o kłamstwie !? idz pan wstydu oszczędż… alkohol, umorzenia,imprezy zakrapiane to też kłamstwo ? bo pan twierdzi że tak, całkowity brak pokory i szacunku do ludzi i siebie….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 24. Anonim

  Straszne i zaczęło sie.Okropne.Poczytajcie sami.Czysta kampania.Masakra.Najgorsze jest to ze po drodze krzywdzi sie czyjąś rodzinę.Żalosne.Brudy.O stolek walka,i to niw czysta gra.Gołdap piękne miasto ale ludzie …..ŻAŁOSNE

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 25. Andrzej

  Panie Miros ,oczywiste jest ,że pragnie pan na „szkapinie” Hołdyńskim wjechać do Magistratu ,ponieważ jest Pan chory na władzę.Przypominam ,że 4 lata temu dostał Pan „czerwoną ” kartkę od wyborców co w nomenklaturze sportowej i politycznej znaczy to samo.Brak klasy i obsesja na punkcie władzy oraz przyzwyczajenie nie pozwoliło Panu na refleksje,że ludzie już po prostu mają Pana dość.
  Byłem świadkiem jak wywierał Pan presję na kandydatce z Boćwinki (Monice ) ,żeby zrezygnowała z kandydowania.Jak Pani Monika kategorycznie odmówiła to uciekł Pan do innego okręgu szukając tam swoich szans. Mam nadzieję ,że wyborcy nie będą naiwni i w okręgu 5
  obdarują swoim zaufaniem innego kandydata.
  Warto było poświęcić się 4 lata temu i odsunąć największego szkodnika
  od władzy.To był historyczny przełom,w którym mam spory udział.
  A Marek Miros nie ma klasy,honoru,dumy i zwykłej przyzwoitości.
  Żyje Pan w iluzji,że może powrócić.To już jest koniec i trzeba wiedzieć ,kiedy ze sceny zejść, ale to jak choroba,chyba już druga,tyle ,że nieuleczalna.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Hamlet

   To juz jest zwykłe chamstwo! Luto twoimi rękoma obraża konkurentów, sprytnie to sobie wymyślił. Odwrócenie uwagi od niego.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Nie to Wy robicie to specjalnie ze Burmistrz rekoma Pana Tobolskiego.Pan Tomasz ma swój język i sam umie mówić i sie bronic.Chamstwo to to ze szukacie juz wszystkiego zeby oczernic człowieka.Pan T.i moze ma tylko do jedej osoby pretensje..za żonę.Ktos kto to pisal ma w tym dobry interes.Mniej niz zero takie zachowanie.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Anonim

     A i material Pan Luto nie jest z ludzmi to co to to ze z wioski to gorszy to nie ma kontaktow.Beznadzieja.Jest bliżej ludzi .Czyli dojeżdża to nie ma kontaktow.No ja nie widzialem nigdy zeby Pan H.chodzil po miescie i rozmawial.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Anonim

      Tak co prawda to prawda.Nigdy nie widziałam Pana H.z ludzmi w miescie i z ludźmi.Za dużo o kurierze,wyksztalceniu…no tak widac ze z wioski to gorsi.Sa ludzie ktorzy nie boja się pracy na wiosce i nie strugaja ????

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
 26. OSIOŁ

  No, jak Tobolski nazywa Wojtka Hołdyńskiego „szkapą”, to jak by nazwał swego pupila Tomka Lutego – może „ogierem”. Fajnie by było, gdybyście Tobolski wszystkim kandydatom na burmistrza nadali jakieś „przydomki”. Ciekawe jak byście nazwali swoją koleżankę z rady miejskiej i kandydatkę na burmistrza Wiolettę Anuszkiewicz. A wam Tobolski już „rumakowanie” właśnie się kończy. A swoją drogą Wojtek Hołdyński za takie podłe porównania powinien strzelić cię w „paszcze”, bo nawet nie w „pysk”, tak uważam.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 27. Bozena

  Intensywna wycinka drzew w Puszczy Rominckiej,!!!!!Czy ktos moze mi wytłumaczyc ,co znaczy tabliczka na drzewie”Zakaz wstepu,pozyskiwanie drzewa”,moze ekolodzy zainteresuja sie, tym,my mieszkancy Gołdapi rowniez chcielibysmy wiedziec, Zdrowe kłody drzew leza wyciete,drogi w lesie zjezdzone wywozka drzew z lasu..A mowi sie ze jedno drzewo produkuje tlenu za 30 tys euro,w ciagu 20 lat, Pytam jaki tu interes,kto tu zyskuje ,z pewnoscia nie my mieszkancy Gołdapi

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...