Wojsko jest widoczne w życiu naszego regionu

Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego tym razem odbyły się w Gołdapi. W ubiegłym roku miały miejsce w Elblągu, wcześniej w Węgorzewie. Zanim na gołdapskim placu Zwycięstwa rozpoczęła się oficjalna uroczystość, można było zajrzeć do stoisk 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Podniesienie flagi państwowej wraz odegraniem hymnu rozpoczęły część oficjalną.

 

 

 

 

Przybyłych na uroczystość przywitał burmistrz Tomasz Luto. Głos zabrali również – wojewoda Artur Chojecki oraz marszałek Gustaw Marek Brzezin. Oczywiście mówcy nie pominęli odniesień do Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. To wydarzenie (konkretnie polska kontrofensywa, która rozpoczęła się nad rzeką Wieprz 15 sierpnia) stało się bowiem przyczynkiem do ustanowienia Święta Wojska Polskiego właśnie w tym dniu.

Wręczono odznaczenia. W oczekiwaniu na defiladę reprezentacji pułków odbył się świetny pokaz musztry paradnej.

Oczywiście nie zabrakło tradycyjnej grochówki. Nie zabrakło również chętnych do wysłuchania Zespołu Wokalnego Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera”.

Zwolennikiem organizowania wojewódzkich obchodów Święta Wojska Polskiego w różnych miejscach jest dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. Marek Sokołowski. Co możemy przeczytać na portalu Radia „Olsztyn” – „…żeby pokazać, że wojsko jest widoczne w życiu tego regionu”.

Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego w Gołdapi. „Służymy dla całego kraju”


Aktualności

Powiązane artykuły