V Letni Bieg Jaćwingów – w tym roku seniorzy pokonywali nieco dłuższy dystans

V Letni Bieg Jaćwingów, prowadzący Stanisław Luty, określił jako mały jubileusz. W niedzielnym wystartowało 62 zawodników – 30 w kategorii seniorów na dystansie 25,2 km oraz 32 w biegach juniorów na dystansie 8,4 km. Jeśli idzie o reprezentacje miast, to drugą kategorię niemal w całości zdominowali reprezentanci Siedlec i Białegostoku.

 

 

 

 

W biegu głównym wystartowało pięciu gołdapian – Robert Sadowski, Hubert Paszkowski, Dariusz Rogala, Daniel Żamojtuk i Sebastian Saniuk.

W tej kategorii pierwszy przekroczył metę Krzysztof Małkiński z Sejn, drugi przybiegł Arkadiusz Posiadała z Siedlec, trzeci białostocczanin Kacper Janowski. Wśród kobiet najlepszą okazała się Roksana Ciborowska z Jasła, tuż za nią metę przekroczyły – białostocczanka Hanna Popko i Joanna Bronisz z Siedlec.

Dobrze pobiegli gołdapianie – 8 miejsce zajął Robert Sadowski, 9 – Hubert Paszkowski.

W kategorii juniorów open trzy pierwsze miejsca zajęli – Piotr Jarecki z Jasła, Michał Okniński z Siedlec oraz Itan Ciborowski również z Jasła. Najlepsza z dziewcząt, Rozalia Prokurat, przybiegła jako piąta.

Organizatorzy wyróżniali zawodników również w poszczególnych kategoriach wiekowych. Statuetki, dyplomy i puchary wręczali – zasłużony trener i zawodnik z Siedlec, Grzegorz Staręga wraz dyrektorem Mariuszem Kowalczukiem.

Zwycięzcy biegu głównego (pierwsze szóstki w kategoriach kobiet i mężczyzn) otrzymali nagrody pieniężne.

Pogoda dopisała. Jak zwykle przy sprawnym przebiegi imprezy nieocenieni okazali się również wolontariusze.

Dokładne wyniki znajdziemy w załącznikach:

20180819_Gołdap_juniorzy_open

20180819_Gołdap_seniorzy_open

Powiązane artykuły

13 komentarzy do “V Letni Bieg Jaćwingów – w tym roku seniorzy pokonywali nieco dłuższy dystans

 1. Obserwator

  Gratulacje gołdapskim seniorom! Pytanie do wszystkich, gdzie gołdapscy juniorzy i młodzicy!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Janusz

   A gdzie mają trenować, na czym i z kim?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Czas na zmiany

    Może na tym nowym stadionie który Luto obiecał wyremontować w swojej kampanii wyborczej. Mijają własnie 4 lata i stadion nie wygląda tak samo – on wygląda gorzej. Jest zaniedbany, brzydki i brudny.
    A treningi niech prowadzą działacze i trenerzy z Rominty, którzy ciągną lewą kasę przez OSiR. Może ktoś w końcu odpowie co to są młodzieżowe drużyny piłkarskie prowadzone przez OSiR wykazywane co roku w budżecie? Przecież to są drużyny Rominty! Oj po wyborach posypią się głowy, oj będzie bolało!
    Czas na przejrzyste i czytelne zasady. Czas na piękną Gołdap.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Anonim

     Piękna z kim.Każdy obiecuje no bo o tych co słychac kandydatach to chyba powroca stare czasy.Sory ale osoba ktora bedzie startowac musi miec prezencje,wyglad styl i klase a przede wszystkim żeby sama myslala a nie była sterowana.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Jadwiga

      Tak tak bo Ci co beda startowac a juz glosno w mieście to ..Po cichutku ale ktos inny bedzie rzadzil.Co za czasy juz teraz kazdy do wladzy.A tak na marginesie jak juz będzie kampania to zanim zaczniecie pluc jadem,krytykowac i obgadywac to sami spójrzcie na siebie,bo juz słychać.A niech posniesie reke ten co jest idealny.Żałosne co ludzie zrobia żeby zdobyc władzę.Zalosne i przykre.Wszyscy święci a …To tylko Gołdap i ludzie dużo widzą,słyszą na każdego.Jeszcze raz powodzenia.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     2. ktoś

      BURMISTRZ musi mieć WIEDZĘ I KOMPETENCJE!( STYL, KLASA, PREZENCJA- na pokaz mody)- urząd Burmistrza to służba MIESZKAŃCOM!

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     3. Anonim

      Tak Panie Burmistrzu niech pan otoczy sie mężczyznami to wtedy będzie super.Bo urzad to to nie pokaz mody.Nie wystarczy się ubrac.Tylko z rodziną jest pan mile widziany.Niech Pan otworzy oczy a panie .Masakra co za czasy.Mowie to bo wtedy będzie ok a tak stracil pan i tyle.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     4. Robert

      Jest więc okazja. Bierz się Anonim do roboty, wystartuj, wygraj i pokaż jak się rządzi. Pokaż swoją prezencję, wygląd, styl i klasę. I bądź samodzielny, nie sterowany. Naprzód.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
    2. zmiano za dyche

     tak czas na zmiany,u ciebie, czas ci zmienić kaftan na ciaśniejszy żebyś mógł tylko dosięgnąć do pampersa, a nie pisał głupot,czas na zmiany jak najszybciej !

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
 2. Trzeci

  „Organizatorzy wyróżniali zawodników również w poszczególnych kategoriach wiekowych. Statuetki, dyplomy i puchary wręczali – zasłużony trener i zawodnik z Siedlec, Grzegorz Staręga wraz dyrektorem Mariuszem Kowalczukiem.”
  Czy naprawdę na imprezie promującej nasze miasto nie mógł być obecny nikt z władz miasta??? Nadal wypoczywają po piątkowym balu „wojskowym” w Giżycku?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Roll speed

  Słabiutka frekwencja, oj słabiutka. Gdzie te czasy, kiedy co start to rekord frekwencji w Polsce? Poziom z roku na rok coraz słabszy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. ktoś

  Jak wymienimy dyrektora OSiR I Burmistrza na jesieni to zmieni się na lepsze.Czas na zmiany jak najszybciej!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Krzysztof Osatszewski

  Gratulacje wszystkim KTÓRZY MIELI ODWAGĘ STARTOWAĆ a zwłaszcza Tym z Gołdapi .Seniorzy są najlepszym przykładem my pokazujemy że można to się liczy-pozdrawiam serdecznie do zobaczenia na trasach.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...