Pożyczki za darmo

pieniadze

To sformułowanie może wiele osób zdziwić, bo któż udziela pożyczek za darmo? To oczywiste, że pożyczkodawca, zwłaszcza zinstytucjonalizowany, musi mieć z tego korzyść finansową. Można oczywiście wziąć pod uwagę klasyczną definicję marketingu, gdzie zakłada się maksymalne zaspokojenie potrzeby klienta, zapewniając firmie zysk. Mimo to pożyczki darmowe na naszym rynku są już faktem i cieszą się dużym powodzeniem.

Trochę historii

Wielu z nas wie, że nie jest łatwo (a nawet bardzo trudno) uzyskać w banku kredyt bez konieczności tłumaczenia się z wydatków. Natomiast zarówno firmy, jak i osoby prywatne, nierzadko stają przed koniecznością niespodziewanych wydatków, polegających choćby na zabezpieczeniu płynności finansowej lub na niespodziewanym zakupie. Kredyt na coś takiego nie jest łatwo dostać. Toteż potrzebującym kilka lat temu wyraźnie wyszły na przeciw pozabankowe instytucje finansowe, nastawione na udzielanie pożyczek bez tłumaczenia się z wydatków. Wystarczy po prostu terminowa spłata.

Jednak ugruntowanie się na polskim rynku finansowym firm pozabankowych poprzedził chaos wynikający z braku określonych przesłanek prawnych, związanych z ich funkcjonowaniem. Bywało, że ewentualni pożyczkobiorcy stawali się ofiarami hochsztaplerów. Nie było instytucji kontrolnej, nie było też określonych prawem granic ustalania wysokości opłat wraz z oprocentowaniem. Mimo to zapotrzebowanie na pożyczki, zwłaszcza niewielkie i szybkie, rosło a firmy pozabankowe swoimi pomysłami marketingowymi zaczęły mocno niepokoić banki.

Toteż od marca 2016 roku zaczęło funkcjonować nowe prawo regulujące zasady funkcjonowania pozabankowych instytucji finansowych. By taką firmę założyć niezbędny jest kapitał początkowy, nie mniejszy niż 200 000 złotych. Specjalny przelicznik decyduje o górnej granicy opłat i oprocentowania. Organem kontrolnym jest Komisja Nadzoru Finansowego.

Te zmiany przyczyniły się do tego, że na rynku zostały tylko sprawdzone i najbardziej wiarygodne pozabankowe firmy finansowe, choćby viasms.pl.

Firmy prześcigają się w pomysłach proponując między innymi: „szybkie pożyczki”, potyczki „chwilówki”, pożyczki bez BIK i US oraz pożyczki darmowe.

Pożyczki darmowe

Wyjaśnienie, wbrew pozorom jest dosyć proste – pierwszą pożyczkę w konkretnej firmie (na przykład w wspomnianym viasms.pl) można zaciągnąć bez opłat i oprocentowania, pod warunkiem, że zostanie ona spłacona w terminie, czyli w okresie 30 dni.

Dodatkowo klient taką pożyczkę może załatwić w ciągu kilkunastu minut, spełniając proste warunki – powinien posiadać dowód osobisty, konto bankowe i być pełnoletnim. Szybkie załatwienie formalności ułatwia przyjazny interfejs portalu firmy, wraz z łatwym w obsłudze kalkulatorem.

Chociaż w wypadku pożyczek darmowych kalkulator raczej nie jest za bardzo potrzebny.


Porady

Powiązane artykuły