Najlepszy czas na spacerówkę, czyli jaki?

Gondola choć bardzo wygodna dla dziecka jest uciążliwa podczas częstych spacerów. Ciężki wózek trudno znieść ze schodów. Każdy rodzic z utęsknieniem wypatruje momentu, w którym będzie mógł wozić dziecko w lekkiej spacerówce. Kiedy on nastąpi?

Spacerówki to bardzo lekkie wózki, które po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca. Bez żadnego problemu mieszczą się w każdym bagażniku. Ich waga jest na tyle niewielka, że nawet najdrobniejsza mama poradzi sobie z jego przeniesieniem wraz z dzieckiem po kilku schodach. Zaletą spacerówki jest również to, że dziecko podczas spaceru może obserwować otoczenie. Nie patrzy tylko w niebo.

Lekki wózek spacerowy Lionelo Elise

Dziecko da sygnał, że przyszedł czas na spacerówkę

To od umiejętności dziecka będzie zależało, czy przyszedł czas na wymianę gondoli na spacerówkę. Ciężko stwierdzić kiedy to nastąpi. Każde dziecko rozwija się w końcu indywidualnie. Jeżeli jednak maluszek zaczyna już samodzielnie siedzieć, spacerówka może być wykorzystywana na spacerach. Musisz wiedzieć, że wożenie dziecka, które zaczyna siadać w gondoli jest bardzo niebezpieczne. Taka informacja często pojawia się na wózkach. Istnieje ryzyko, że dziecko po prostu wypadnie z takiego wózka, gdy zacznie się niebezpiecznie przechylać bez żadnej kontroli. Nie należy jednak wymuszać na dziecku pozycji siedzącej, jeżeli samo takowej nie przyjmuje. Może to być bardzo niezdrowe dla jego kręgosłupa.

Jeżeli widzisz, że dziecko samodzielnie siada oraz interesuje go otaczający świat, nie ma żadnych przeszkód, aby nie zamienić gondoli na spacerówkę.

Wózek spacerowy – parasolka Lionelo Lea

Powodem zmiany gondoli na spacerówkę może być również to, że dziecku w tak obszernym wózki będzie po prostu za gorąco. Szczególnie latem. Nie ma on przewiewu, ponieważ jest zabudowany z każdej strony. Brak dostępu do świeżego powietrza może spowodować pojawienie się u dziecka potówek, a także wywołać rozdrażnienie. Nie należy przegrzewać dziecka, a w gondoli niestety można do tego doprowadzić.

Obserwuj swoje dziecko, a na pewno da sygnał, że przyszedł czas na zmianę wózka na spacerówkę. W końcu to jemu ma być przede wszystkim wygodnie i należy dopasować pojazd do jego indywidualnych potrzeb.

O czym należy pamiętać kupując spacerówkę?

Spacerówka powinna mieć regulowane na kilku poziomach oparcie. Istotne jest, aby można było je rozłożyć do pozycji leżącej. Dzięki temu maluszek będzie mógł zdrzemnąć się na spacerze. A dzieci bardzo to lubią. Nie trzeba będzie katować go mocno niewygodną pozycją siedzącą lub półleżącą. Dziecko wygodnie będzie mogło się położyć. Zaliczy dzięki temu popołudniową drzemkę na spacerze.

Jeśli szukacie wózka spacerowego zapraszamy do sklepu 4Toys.pl!


Porady

Powiązane artykuły