Jest to kolejny etap projektu „Dbamy o NASZE”…

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nadzieja” w Lisach zorganizowało wraz z mieszkańcami sołectwa Lisy działanie WARSZTATY OGRODNICZE połączone z ciągłym porządkowaniem placu działki sołeckiej. Ciągle działamy na działce sołeckiej w Lisach. Cały czas na bieżąco usuwamy kamienie, wystające korzenie i przygotowujemy teren pod zasadzenie.

 

 

 

 

W działaniu tym biorą udział wszyscy chętni mieszkańcy zarówno mniejsi, którzy uczą się pilnie prac ogrodniczych oraz starsi, którzy przekazują swoją fachową wiedzę. W większości posadzonych drzew, krzewów i kwiatów pozostawiliśmy tabliczki z nazwami oraz rysunkiem jak dana roślina wygląda w całej okazałości dla lepszego rozpoznania roślin. Mamy nadzieję , że zdjęcia jakie zgromadziliśmy ukazują jak wiele pracy wkładamy, aby NASZ plac był piękny i aby na ZAŻYNKACH , każdy miał możliwość zobaczenia go na własne oczy.

Wielkie podziękowania lokalnej społeczności, gdyż nawet przy tak wysokich temperaturach jakie teraz mieliśmy wszyscy dzielnie pracowali. Jeszcze kilka działań i działka sołecka zacznie „żyć”.

Jest to kolejny etap projektu „Dbamy o NASZE” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Banie Mazurskie i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Powiązane artykuły