Jak znaleźć odpowiednią osobę lub firmę do sprzątania?

sprzatanie

Profesjonalne, zewnętrzne, usługi związane ze sprzątaniem firm oraz mieszkań od pewnego czasu w naszym kraju są już czymś oczywistym. Niektórzy tę branżę dzielą na dwa segmenty – sprzątanie w ramach działalności konkretnej firmy sprzątającej i sprzątanie domowe. Coraz częściej z usług firm jednoosobowych korzystają wspólnoty mieszkaniowe, zwłaszcza w małych miastach.

Co ciekawe tego rodzaju usługami zajmuje się niemała grupa, bowiem oszacowano, że w pierwszym segmencie zajmuje się tym około 400 tysięcy osób, w drugim około 100 tysięcy. Ilość chętnych do korzystania z usług sprzątania wyraźnie zwiększa się, przede wszystkim w dużych miastach, szczególnie w Warszawie. Stawki są różne, biorąc między innymi pod uwagę wielkość firmy sprzątającej. Firmy zatrudniające od kilku do kilkunastu osób za godzinę biorą na ogół mniej niż osoby sprzątające prywatnie – jest to kwota nie mniejsza od 11 złotych netto w wypadku firm. Osoba sprzątająca prywatnie raczej zażąda nie mniej niż 20 złotych.

Jak znaleźć osobę lub firmę do sprzątania?

Wbrew pozorom nie jest to łatwe, choćby dlatego, że w sieci trudno jest o porównywarki tego rodzaju usług. Mamy tu nierzadko do czynienia z przysłowiowym „kotem w worku”. Osoby oferujące usługi sprzątania prywatnie, przeważnie nie dysponują portalami, które by je promowały. Paradoksalnie w mniejszych miejscowościach łatwiej jest o ich ewentualną rekomendację na zasadzie informacji nieoficjalnej-szeptanej.

Nie jest zatem łatwo o wyraźną gwarancję jakości usług. Natomiast ewentualni zleceniodawcy niejednokrotnie tracą zbyt dużo czasu na poszukiwanie firmy sprzątającej. Oczywiście, część z nich ma już stałych zleceniobiorców. Mimo to problem istnieje.

Wyszli na przeciw zapotrzebowaniu

Jednakowoż w czasach obecnych każdą niszę można zagospodarować, wychodząc na przeciw konkretnemu zapotrzebowaniu. W tym wypadku zapotrzebowaniu niezwykle istotnemu. I odpowiedzią na to okazał się serwis www.hojoclean.pl.

Na tym serwisie znajdziemy informacje o firmach i osobach sprzątających w całej Polsce oraz będziemy mogli zamówić online konkretne pakiety sprzątania biura lub mieszkania, zarówno jednorazowo jak i regularnie (np.: Basic, Standard i Active). W ramach zamówienia otrzymamy sprecyzowany zakres sprzątania wraz z ceną i sprawdzonym wykonawcą.

Na uwagę zasługuje prosty i przyjazny interfejs serwisu, co umożliwia szybsze podjęcie decyzji. Klient otrzyma przypisanego wykonawcę, termin oraz cenę za wykonanie.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem: https://www.hojoclean.pl/


Porady

Powiązane artykuły