Zażynki w Lisach – 2018

Zapraszamy w niedzielę 12 sierpnia na 15.00 do Lis (plac przy Szkole), gdzie oprócz żniwnej inscenizacji przygotowanej przez mieszkańców wsi Lisy, będzie można popróbować jedzenia regionalnego, rzemiosła, dawnych zabaw dla dzieci i dorosłych, dawnych prac polowych i domowych. Podczas „Zażynek w Lisach” usłyszycie polskie i ukraińskie pieśni ludowe, a całość zakończy potańcówka ludowa przy ognisku i noc spadających gwiazd.

 

 

 

 

Zażynki to rozpoczęcie żniw – wiązało się z tym wydarzeniem wiele tradycji, obyczajów, zabaw – wydarzenie „Zażynki w Lisach” przypomina jak nasi przodkowie rozpoczynali żniwa w Polsce i na Ukrainie.

Program spotkania wzbogacą liczne konkursy m.in.: konkurs na „dekorację zażynkową”, konkursy na najśmieszniejszego stracha na wróble, budowanie słomianej wieży i inne.

Odwiedzający nasze wydarzenie będą mogli skosztować z tradycyjnych polskich i ukraińskich potraw oraz wziąć udział w licznych warsztatach i pokazach rękodzielniczych.

Zapraszamy także rękodzielników i producentów tradycyjnych potraw do wystawiania się podczas Zażynek.

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia oraz zgłoszenia stoisk na stronie www.funduszgoldap.pl. Termin zgłoszeń upływa 6 sierpnia 2018 r., zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy gofund@wp.pl. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru zgłaszanych stoisk.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny i Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “Nadzieja” w Lisach.

Wspierają: Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich oraz mieszkańcy wsi Lisy.

Dofinansowano ze środków Powiatu Gołdapskiego.

-GFL-

 

Załączniki:

Deklaracja_udzialu_w_Zażynkach_2018

Regulamin_konkursu_na_dekorację_zażynkową_zażynki_lisy_2018 Zgloszenie_do_konkursu_glownego_dekoracja_zażynkowa_2018

Powiązane artykuły