Trening z mistrzem świata w Galwieciach

Około pięćdziesięcioro młodych i nieco starszych mieszkańców Galwieć czwartkowe popołudnie spędziło w świetlicy. Mieliśmy okazję uczestniczyć w treningu prowadzonym przez gołdapskiego mistrza świata w kick boxingu (kat. 81KG Full Contact) Federacji WKL – Damiana Szafrana.

 

 

 

 

Pan Damian Szafran jest założycielem i trenerem klubu walk Husaria Gołdap i w części teoretycznej treningu bardzo interesująco i umiejętnie opowiadał o tej dyscyplinie sportu, historii powstania klubu, dużo miejsca poświęcając zachęcaniu naszej młodzieży i dzieci do trenowania sztuk walki.

Sądząc z reakcji zebranych widzów (w różnym wieku i obojga płci) można mieć nadzieję, że są wśród nich zainteresowani tym sportem. Mistrz wraz z dwoma zawodnikami klubu (towarzyszył im również sędzia kick boxingu, prywatnie ojciec mistrza pan Grzegorz Szafran) pokazał zebranym rozgrzewkę a następnie najciekawsze elementy treningu, co spotkało się z dużym zainteresowaniem widzów.

Pan Damian Szafran zapowiedział, że w najbliższych miesiącach w Gołdapi dojdzie do kolejnej gali walk, na którą już teraz serdecznie zaprosił. Będziemy!

Na koniec, na naszą prośbę zgodził się zrobić pamiątkowe zdjęcie z naszą młodzieżą, oczywiście prezentując swój pas mistrzowski. Życzyliśmy mu wielu kolejnych zwycięskich walk i zdobycia kolejnych tytułów.

Powiązane artykuły