Podniebne akrobacje… po raz kolejny nad Niegocinem!

Wielkimi krokami zbliża się już XX – jubileuszowa edycja Mazury AirShow 2018. Do jednej z największych imprez lotniczych w Polsce pozostało już tylko niespełna dwa tygodnie! Wydarzenie jakim jest Mazury AirShow przyciąga co rocznie szersze grupy miłośników podniebnych akrobacji.

 

 

 

 

Jedyne takie pokazy, które odbywają się od 1999 roku a od roku 2010 nad i na wodzie w pięknej scenerii giżyckiego jeziora Niegocin oraz na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo, gdzie można podziwiać wystawy statyczne oraz odbyć niezapomniane loty widokowe nad Krainą Wielkich Jezior. Ponadto będzie możliwość spotkań z pilotami takimi jak ikona akrobacji samolotowych, ulubienica publiczności Radka Máchová (The Flying Bulls Aerobatics Team) oraz kosmonautą gen. Mirosławem Hermaszewskim. Mazury AirShow to impreza o charakterze międzynarodowym, przybywają na nią liczne załogi z zagranicy min. Litwy, Czech, Szwecji, Hiszpanii, Niemiec a nawet USA.

Najlepsze grupy akrobacyjne oraz piloci indywidualni każdego roku przybywają na Mazury zaprezentować swoje umiejętności. Również i w tym roku nie zabraknie fantastycznych atrakcji powietrznych. Swoje przybycie zapowiedzieli m.in. : Zespół Akrobacyjny Biało- Czerwone Iskry, litewski zespół akrobacyjny – Presidential Team ANBO , Wiatrakowce 57-y Team, skoczkowie z Sky Magic S3 WAT i wielu innych gości. Na tegorocznym Mazury AirShow pojawi się sporo różnorakich śmigłowców i wodnosamolotów z całego świata. Niektóre z nich po raz pierwszy w Polsce tylko u nas i wyłącznie na zaproszenie na nasze niesamowite pokazy. Jak co roku nie zabraknie polskich Sił Powietrznych, które zachwycą obserwatorów wojskowym transportowym samolotem Lockheed C-130 „Herkules”, „ latającymi czołgami” MI-24 z 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim, oraz W3 SOKÓŁ z ekipą z 2. Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Mińska Mazowieckiego.

Swoją obecnością pokazy urozmaicać będzie również powojenny cywilny samolot lotnictwa polskiego J1B „Prząśniczka” zaprojektowany przez konstruktora – amatora Jarosława Janowskiego z Łodzi.

W tym roku jest to edycja specjalna. Jubileusz 20-lecia pokazów lotniczych na Mazurach będzie niewątpliwie niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich. Organizatorzy zapewniają, że będzie co zobaczyć. Największą atrakcją tegorocznych pokazów będzie przylot jednej z trzech ostatnich latających w Europie; ikony samolotów II Wojny Światowej oraz wodnosamolotów. Czarny Kocur wyszukujący łodzie podwodne i ratujący lotników i marynarzy. Mowa tu o świętującej w tym roku swoje 80-te urodziny Consolidated Catalina PBY-5A. Jesteśmy przekonani, że na wodach jeziora Niegocin i nad Mazurami zaprezentuje się wyjątkowo pięknie i zapewni wszystkim niesamowite przeżycia.

Mamy nadzieję, ze bogaty program XX-ej edycji przyciągnie duże grono zainteresowanych. Z pewnością będą to niezapomniane pokazy, wspierane i promowane przez media. Jedyne w Polsce tak wielkie wydarzenie jakim jest Mazury AirShow, na które wstęp jest całkowicie bezpłatny. Pokazy komentować będą tradycyjnie znani i lubiani: Tadeusz Sznuk oraz Witold Sokół.

Do zobaczenia 4-5 sierpnia nad jeziorem Niegocin oraz na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo!


Aktualności

Powiązane artykuły