Oskarżonym grozi za to do 7,5 roku więzienia

Trzech młodych mieszkańców Gołdapi stanie przed sądem za pobicie grupy Białorusinów na tle narodowościowym. Prokuratura Rejonowa w Sejnach skierowała przeciwko nim akt oskarżenia. Jak już informowaliśmy – wydarzenie miało miejsce w Gołdapi wieczorem 8 kwietnia.

 

 

 

 

Podejrzani spryskali gazem ośmiu napotkanych Białorusinów. Dwóch z nich pobili, między innymi uderzywszy jednego z nich butelką.

Jak informuje portal https://olsztyn.onet.pl: Powiedzieli funkcjonariuszom, że nie spodobało się im, że mężczyźni mówili „po rusku”. Prokuratura postawiła im zarzut pobicia i stosowania gróźb karalnych na tle narodowościowym wobec obywateli Białorusi. Podejrzani są na wolności, ale zastosowano wobec nich dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz do miejsc, gdzie mieszkają Białorusini. W Gołdapi mieszka i pracuje około 200 obywateli Białorusi. Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Suwałkach. Oskarżonym grozi za to do 7,5 roku więzienia.


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Oskarżonym grozi za to do 7,5 roku więzienia

 1. edek

  Chłopaki popełnili strategiczny błąd lub nie znają historii . Polscy rycerze, którzy niegdyś jak równy z równym walczyli z największymi mocarzami – ciorany został na tężniach przez wiejskich chłopków-roztropków z małego państwa. Najpierw powinni uderzyć na Wilno i Kijów w obronie polskich praw a potem na Mińsk i łatwiej nam by było rozmawiać gdy reszta stolic by nas szanowała.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Taracha

   edek, leczyć kompleksy najlepiej zacząć od siebie 🙂

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...