Inni Napisali: Podpisali umowę na remont piramidy w Rapie

Na fanpage’u Nadleśnictwa Czerwony Dwór wpis następujący: To jest właśnie ten moment! Podpisujemy umowę na prace konserwatorskie i remont Piramidy w Rapie! Trzymajcie kciuki ale już możemy powiedzieć, że zabytek udało się uratować!


Aktualności

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “Inni Napisali: Podpisali umowę na remont piramidy w Rapie

 1. Zbignief

  Brawo, cieszę się że się udało dopiąć sprawy do końca. Czekam na realizację.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Obserwator

  Leśnicy BRAWOOOOO! Miesiąc temu zawiozłem gości z Czech pokazać piramidę i przeżyłem koszmar i wstyd! Leśnicy dzięki za inicjatywę, której nie wykazały władze gminy przez tyle lat! Pozdrawiam Leśników i operatywne? władze gminy!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. ja

   Chyba coś pomyliłaś.
   Piramida leży na terenie należącym do Nadleśnictwa, nie do gminy, i to przez lata Nadleśnictwo nic nie robiło, nie „wykazywało inicjatywy”, by wyremontować piramidę, – jak napisałaś, a nie gmina.
   Klasycznie – kowal zawinił, cygana powiesili.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. fallout

    Cwaniaku „ja”. Ustawa z 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. (DzU nr 162, poz. 1568 ze zm.)
    Jej przepisy określają zasady tworzenia krajowego programu ochrony zabytków i opieki nad zabytkami oraz finansowania prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach, a także organizację organów ochrony zabytków, do których zalicza się ministra właściwego do spraw kultury, w imieniu którego zadania i kompetencje wykonuje generalny konserwator zabytków, oraz wojewodów, w imieniu których działają wojewódzcy konserwatorzy zabytków. Ochrona zabytków i opieka nad zabytkami jest również zadaniem jednostek samorządu terytorialnego, przede wszystkim gmin, o czym mówi wprost art. 7 ust. 1 pkt 9 [link=http://]ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. Ile pism skierowali urzędnicy gminni do ministerstwa ? Ile jest takich perełek na naszym terenie zaniedbanych i czekających na reakcję beznadziejnych urzędników? Podać przykłady? Kasyno, bliźniacze mosty w Botkunach itd. Wybierajcie owce a wilki mają je w nosie i sobie poradzą.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 3. Obserwator

  Do Ja masz rację z kowalem! W folderach turystycznych piramidą się chwali gmina i powiat! Trzeba było postawić tablice z napisem: To nie nasze to leśników – wójt GMINY BM!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. ja

  Obserwatorze, czym innym jest chwalenie się, a czym innym władanie.
  Ja się znajomym chwalę tężniami, a one nie są moje 🙂 i jak się posypią, to nie mnie za to winić.

  Dlaczego Lasy Państwowe nie remontowały piramidy przez lata?
  Bo są biedną instytucją i nie stać ich było na remont (to oczywiście ironia).
  Przy okazji jeszcze jeden powód, sprzed 8 lat, cytat z artykułu na portalu Współczesnej: „(…) – To nie jest nasze dziedzictwo historyczne. Dlaczego jakaś niemiecka fundacja nie zajmie się grobami swoich ziomków? – określa swój stosunek do grobowca nadleśniczy Tomasz Liwak.”
  Czytaj więcej: http://www.wspolczesna.pl/archiwum/art/5721344,szok-horror-ludzkie-szczatki-bez-glow-w-slynnej-piramidzie,id,t.html
  Ten sam artykuł przytaczał J. Modzalewski na portalu goldap.org w 2016 r.w tekście dotyczącym Zakałcza: https://goldap.org.pl/2016/09/historia-jan-modzalewski-o-zakalczu/

  I pytanie do redakcji: Nadleśnictwo podpisało umowę na remont piramidy – ale z kim?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Obserwator

  Szanowny Ja, generalnie zgadzam się z Twoim zdaniem! Ja też pokazałem tężnie Gościom i się nie wstydziłem za ich wygląd i otoczenie. A poglądy Pana Liwaka! !? Oby remont piramidy się odbył i tężnie jak najdłużej nam służyły. Pozdrawiam!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...