Folia bąbelkowa w transporcie, domu, ogrodzie – różnorodne zastosowania

folia-babelkowa-w-transporcie-domu-ogrodzie-roznorodne-zastosowania

Transport to niejedyna branża, w jakiej swoje miejsce znajduje folia bąbelkowa. Coraz chętniej korzystamy z niej w domu, bo sami przecież niejednokrotnie pakujemy produkty do paczki, która ma trafiać do bliskich, znajomych i nie tylko. Poza tym w tej niepozornej folii, która w dużej mierze kojarzy nam się ze strzelającymi bąbelkami powietrza, kryje się znacznie więcej cennych właściwości. Poznajmy produkt z branży transportowej i opakowaniowej, który nie ma sobie równych.

Ochronna warstwa na czas transportu i nie tylko

Folia bąbelkowa to przede wszystkim arkusz gęsto pokryty bąbelkami wypełnionymi powietrzem. Całość staje się odporna na uszkodzenia, trwała i doskonale zabezpieczająca. W ten sposób można chronić nawet najdelikatniejsze elementy, które są podatne na uszkodzenia, potłuczenia, zarysowania i nie tylko. Folia bąbelkowa radzi sobie z warunkami atmosferycznymi, nie przepuszcza wilgoci i wody. To znacznie lepszy pomysł na wypełnienie paczek, niż dotąd stosowane, stare gazety.

Lekki materiał sprawia, że waga pakunków nie wzrasta w dużym stopniu, dzięki czemu nie tylko w transporcie, ale i wtedy, gdy samodzielnie przygotowujemy paczkę do wysłania, nie trzeba się martwić o koszty. Ponadto folia pęcherzykowa świetnie wypełnia wszystkie wolne przestrzenie paczki, stabilizując zawartość kartonów, przez co ta nie przemieszcza się w czasie transportu.

Poza wspomnianymi właściwościami można liczyć na możliwość ponownego wykorzystania. Jeśli to do nas przychodzi paczka i w jej wnętrzu znajdujemy większe arkusze foli bąbelkowej, warto znaleźć dla niej miejsce w wolnym pawlaczu, w piwnicy bądź na strychu. Przyda się podczas remontu, przeprowadzki, jak i nawet w domu, gdy będziemy chcieli zabezpieczyć delikatne elementy, przechowywane sezonowo.

Domowy sposób na wiele rozterek

Konstrukcja arkusza z pęcherzykami wypełnionymi powietrzem sprawia, że folia staje się doskonałym termoizolatorem. Jeśli mamy nieplanowanych gości, a łóżek w domu brakuje, opcja spania na zimnej podłodze nie wydaje się być zbyt zachęcająca. Sposobem na tę przypadłość jest jednak folia bąbelkowa podłożona pod materac. Niweluje wstrząsy, stanowi dodatkową, miękką warstwę, a co najważniejsze, chroni przed zimnem, które czujemy od podłogi. Spanie w takich warunkach staje się znacznie bardziej komfortowe.

Zamiast kupować niekoniecznie tanie materiały w sklepie ogrodniczym, które służą ochronie roślin przed marznięciem w czasie zimy, wykorzystać wystarczy termoizolacyjną właściwość folii bąbelkowej. Skoro świetnie chroni przed zimnem od podłogi, tak samo dobrze zabezpieczy roślin na czas zimy, a koszt tej metody „ogrodniczej” będzie znacznie tańszy od profesjonalnych produktów.

I na koniec ponownie właściwość termicznej izolacji, którą wykorzystamy w kuchni. Z folią bąbelkową można zatrzymać ciepło przygotowanych potraw czy produktów spożywczych, jak i zachować ich odpowiednią, ale tym razem niską temperaturę. W ten sam sposób podziałamy przygotowując swój prowiant na czas podróży autem, choć nie tylko. Nie musimy od razu inwestować w dużą, ciężką i drogą lodówkę turystyczną.

Przechodzimy na koniec, ale tym razem zastosowań innego kalibru, a mianowicie, szeroko pojętych jako motoryzacyjnych. Szron na szybie? Nasza zmora, która zabiera czas i wysiłek, by się z nim uporać nim wyjedziemy na drogę. A przecież wystarczy na przednią szybę położyć arkusz folii bąbelkowej, zabezpieczyć wycieraczkami i gotowe! Szybko, sprawnie i bez problemu uporamy się na drugi dzień z uzyskaniem szyby, która zapewni należytą widoczność na czas jazdy.

Właściwości folii bąbelkowej są na tyle szerokie, że swoje miejsce znajduje w różnych branżach i coraz częściej również w naszych domostwach. Poza tym mamy do dyspozycji nie tylko pojedyncze arkusze z pęcherzykami wypełnionymi powietrzem, które nawinięte na rolkę pozwalają dopasować wielkość fragmentu folii do aktualnych potrzeb. Bąbelkowy arkusz wypełnia koperty w różnych rozmiarach, a do tego folię można zakupić przezroczystą, jak i kolorową. Z mniejszymi bądź większymi pęcherzykami powietrza. Trudno nie stwierdzić, iż do wyboru, do koloru!

Jeśli tylko pozwala na to miejsce w domu, można zakupić całą rolkę z folią bąbelkową bądź pojedyncze arkusze, jak i skorzystać z materiału, w który opakowane są artykuły zamawiane przez Internet. Będzie bezpiecznie, wygodnie i niedrogo. Czyż to nie materiał idealny?

Więcej informacji o folii bąbelkowej pod adresem https://opakowania24.eu/folia-babelkowa.html


Porady

Powiązane artykuły