Dzielnicowy z wizytą w obozie skautów w Stańczykach

Dzielnicowy gminy Dubeninki wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, strażnikami granicznymi z Dubeninek i pracownikami gołdapskiego Sanepidu po raz kolejny wziął udział w profilaktycznej akcji połączonej z kontrolą obozowiska harcerzy. Tym razem był to obóz w Stańczykach. Po sprawdzeniu dostosowania obozowiska do określonych norm, mundurowi prowadzili zajęcia z młodzieżą o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

 

 

 

 

 

Wakacje to czas wzmożonej aktywności służb, w tym również Policji. W tym okresie pod szczególnym nadzorem znajdują się miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży, które kontrolowane są przez służby mundurowe i sanepid.

Kontrole te opierają się na sprawdzeniu warunków socjalno-bytowych i sanitarnych oraz zabezpieczeń, zgodnie z którymi wypoczywający muszą mieć zapewnione maksimum bezpieczeństwa.

Po raz kolejny w takich działaniach w swoim rejonie służbowym w gminie Dubeninkach wziął udział dzielnicowy asp. szt. Marcin Hiszpański. Policjant przy współpracy strażaków, strażników granicznych i sanepidu współuczestniczył nie tylko w kontroli, ale też w zajęciach profilaktycznych, które odbyły się wczoraj (27.07.18) w Stańczykach.

Dzielnicowy wyjaśniał skautom z Poznania, jak należy unikać zagrożeń wakacyjnych, apelując przy tym o właściwe zachowanie podczas letniego wypoczynku. Funkcjonariusz poruszył również kwestie odpowiedniego zachowania się nad wodą, przypomniał również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Strażacy wspólnie z pracownikiem sanepidu rozmawiali natomiast o bezpieczeństwie nad wodą i w lesie, w szczególności o nie paleniu ognisk w miejscach do tego nie wyznaczonych. Wyjaśniali, jak należy zachować się w sytuacji nieprzewidzianych zjawisk pogodowych oraz jakie są etapy postępowania i łączności ze służbami ratunkowymi. Przestrzegali również przed skutkami „spotkania” z kleszczami i rośliną barszczu sosnowskiego oraz omówili zasady postępowania w przypadku takiego zdarzenia.

Wspólna akcja służb mundurowych i sanepidu to jedno z wielu przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji podczas tegorocznych wakacji.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły