Zmęczeni, ale radośni wspólnie opuściliśmy budynek biblioteki około 23.15

Za nami IV ogólnopolska akcja Noc Bibliotek, która odbyła się w sobotę 9 czerwca, promując czytelnictwo i biblioteki jako instytucje kultury otwarte i dostępne dla osób w każdym wieku z bogatą ofertą kulturalno-oświatową i zasobem materiałów z których warto korzystać. Hasło tegorocznej akcji to „RzeczpospoCzyta” w 100-lecie Niepodległej.

 

 

 

 

W programie wieczoru znalazło się wiele atrakcji. Zaczęło się o 18.00 teatrem przy stoliku z udziałem aktorów z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie i sztuką „Kredyt”. W tym samym czasie przed budynkiem Centrum Edukacyjno-Szkoleniowym w którym mieści się Biblioteka Publiczna w Gołdapi – organizator akcji, rozpoczęły się zajęcia dla dzieci mające na celu wspólne wykonanie plakatu z hasłem tegorocznej akcji „RzeczpospoCzyta”.

Po zakończeniu jednocześnie dwóch działań wszyscy uczestnicy akcji na pamiątkę ustawili się aby zrobić zajęcie grupowe. Warto wymienić, że podczas akcji trwał kiermasz książek dostępny dla wszystkich, którzy mieli chęć nabyć książki do swoich prywatnych zbiorów. Do zajęć włączyli się również słuchacze Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku biorąc czynnie udział zarówno w zajęciach dla dzieci jak i dla dorosłych m.in. zajęcia z pląsania, konkurs na „lepieja”, zajęcia literackie, rozsypanka wierszowa. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami za udział. W międzyczasie trwały warsztaty z programowania bez prądu jak równie zajęcia z wykorzystaniem tabletów oraz robotów Photonów, w których udział wzięli zarówno młodzież, dorośli, jak i zespoły międzypokoleniowe.

Na zakończenie akcji, kiedy zapadła noc okolo 21.30 udaliśmy się do biblioteki na projekcję filmu „Tarapaty”, który jak przystało na familijną przygodę, wciągnął całe rodziny. Film mogliśmy udostępnić dzięki przystąpieniu do IV ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

Zmęczeni, ale radośni wspólnie opuściliśmy budynek biblioteki około 23.15.

.

Powiązane artykuły