Rajd „Poszukiwaczy smoczej łuski” a sekrety Puszczy Rominckiej

Jak fajnie jest wędrować po Puszczy Rominckiej, gdy cudowną przyrodę dopełniają punkty kontrolne harcerzy, a na nich wróżki, szeptuchy, wojownicy, utopce. Wierzenia dawnych Słowian, historia Puszczy Rominckiej, tradycje ludności żyjącej na tych ziemiach poznawane były w nieszablonowy sposób przez niestrudzonych wędrowców, harcerzy z Gołdapi, Kętrzyna, Olecka, Giżycka, Ełku.

 

 

 

 

Każdy zapewne chciałby wykonać taniec deszczu w środku naszej puszczy…

W dniach 8-10 czerwca wędrownicy z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” zorganizowali rajd harcerski „Poszukiwaczy smoczej łuski”. Do udziału w nim zaprosili brać harcerską z Hufca Gołdap oraz z innych zaprzyjaźnionych hufców ZHP. Trasy rajdu wiodły przez osiedle „Pod lasem”, las Kumiecie oraz Puszczę Romincką. Dwie różne trasy w Puszczy przemierzali harcerze młodsi i starsi. Za wykonanie zadań otrzymywali magiczne koraliki. Jak to na rajdzie harcerskim, nie zabrakło ognisk, zabaw, pląsów i tańca. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody.

Rajd został objęty patronatem burmistrza Gołdapi. Harcerzy wsparło też Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi w ramach realizacji projektu „Sekrety Puszczy Rominckiej”, dofinansowanego przez Gminę Gołdap. Pan dyrektor Szkoły Podstawowej nr2 w Gołdapi, Stefan Piech, udostępnił pomieszczenia szkolne na pobyt harcerzy.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska


Aktualności

Powiązane artykuły