Przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba

Dzieci z grupy ,,Krabiki” z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 wybrały się w poniedziałek na wycieczkę do Jednostki Straży Pożarnej w Gołdapi. Na wycieczce został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej.

 

 

 

 

 

Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż strażacki. Dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez Straż Pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.

Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji.

Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie wykonany dyplom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.

Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Wychowawczynie: Edyta Mazur i Bożena Kimera-Dąbkowska


Aktualności

Powiązane artykuły