Podstrefa zostanie wyłączona ze strefy uzdrowiskowej

Zwykle nadzwyczajne sesje Rady Miejskiej nie trwają długo; przeciwieństwem była dzisiejsza, podczas której ponad godzinę burzliwie dyskutowano nad istotną zmianą w statucie uzdrowiska. Temat niezwykle ważny, zwłaszcza dla przedsiębiorców funkcjonujących (i zamierzających się rozwijać) w gołdapskiej podstrefie SSSE.

 

 

 

Chodziło o wyłączenie podstrefy z uzdrowiskowej strefy „C”, ponieważ dotychczasowy status (i statut) powoduje to, iż tamtejsi przedsiębiorcy boją się dalej inwestować w swoje firmy.

Zwolennikiem wyłączenia podstrefy jest burmistrz Tomasz Luto oraz (jak się okazało po głosowaniu) większość obecnych na sesji radnych.

Przeciwni szybkiemu podejmowaniu tej decyzji byli radni – Andrzej Murzyn i Andrzej Tobolski, którzy powoływali się na czynniki ekologiczne.

Wiceburmistrz Jacek Morzy przypomniał, że w gołdapskiej podstrefie pracuje około 1500 osób.

W głosowaniu uczestniczyło czternaścioro radnych – jedenaścioro zaakceptowało projekt tej uchwały, dwie osoby były przeciw, jedna wstrzymała się od głosu.

Sesja zwyczajna (absolutoryjna) Rady Miejskiej Gołdapi odbędzie się 29 czerwca.

Powiązane artykuły

12 komentarzy do “Podstrefa zostanie wyłączona ze strefy uzdrowiskowej

 1. Olek

  A ja z innej mańki, czy pani architekt wydała zgodę na postawienie płotu na ul. Matejki czy to samowolka??? SZOK !!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Matejko

   Ludzie kto zezwolił na coś takiego. M

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. Mieszkaniec

  A tak na marginesie tematu podstrefy i rozwoju ekonomicznego naszego miasta. Jaką można mieć wizję na ten rozwój, jak „głupia” przebudowa chodników w centrum miasta trwa już DWA LATA! Czy aby ta inwestycja nie jest prowadzona w tak ślimaczym tempie, tak nieprofesjonalnie aby przecięcie wstęgi nastąpiło tuż przed wyborami. A gdzie w tym wszystkim jest codzienna uciążliwość dla mieszkańców? Gdyby w takim tempie były realizowane inwestycje drogowe w kraju to jeszcze jeździlibyśmy furmankami. Ktoś tu powinien się opamiętać i zastanowić się za co pobiera hojne wynagrodzenie z kasy miejskiej.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Józek

   Ciekawe kto będzie odbierał te roboty w centrum miasta. Wystarczy popatrzeć jak kolorystycznie dobrane jest ułożenie płytek na chodnikach, np. przed oknami burmistrza . Jaka paleta płyt się trafiła taki odcień układali bez żadnej koncepcji wzoru. TRAGEDIA !

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. mieszkaniec

    Do tego jakość wykonanie, docinanie na środku chodnika płytek z 2 elementów.
    Na niektórych nawet pobujać się można, a o niektóre zaczepić butem bo tak wystają jedna nad drugą.

    Oddawać „stare” chodniki a te nich sobie wykonawca zabiera do siebie na działkę.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. Alek

    no tak – atmosfera jak przy trybunie na Płoszczadzi Pabiedy w Moskwie. Plansze wjazdowe też tak samo „zachęcają” turystów. Czytać że Gołdap trzeba z lupą:-)

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 3. S

  Taka decyzja powinna zapaść już kilka lat temu, kiedy tylko zmieniła się ustawa uzdrowiskowa. Przez kilka lat przedsiębiorcy borykali się z niemocą urzędników i Urząd Miasta blokował ich rozwój. Co pan robił przez te lata panie Luto? Boi się pan zdania Tobolskiego który trzyma cię w garści? Hańba?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Maciek

  No to będzie wytwórnia mas bitumicznych między Niedrzwicą a Gołdapią.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Andrzej

  Szanowni mieszkańcy .Rada Miejska uchwala prawo lokalne i jako odpowiedzialny radny mam wiele wątpliwości w/s tej uchwały.Rok temu Dyr.Departamentu w Ministerstwie Zdrowia oświadczyła,że lokalizacja zakładów przemysłowych w uzdrowisku jest niedopuszczalna. Również rok temu Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Olsztynie nie zgodziło się na lokalizację wytwórni masy bitumicznej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
  Ale niestety naciski polityczne i działania naszych urzędników doprowadziły do tego ,że teraz w naszym uzdrowisku każdy może robić co tylko zechce bez żadnej kontroli. Jedyne do czego możemy zmusić Burmistrza to nasilenie kontroli i zainstalowanie monitoringu w SSE .
  Jeszcze jedno podczas spotkania z inspektorami ochrony środowiska dowiedziałem się ,że oni tak jak ja uważają ,że ta uchwała jest szkodliwa i narusza ustawę z 28 lipca 2005 r o ochronie miejscowości uzdrowiskowej..
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Nauczyciel

   Tak się Pan martwi o środowisko w gminie Gołdap? To proszę przedstawić wszystkie dokumenty poświadczające, że Pana działalność obecna jak i wcześniejsza spełniała wszystkie wymagania środowiskowe! Ma Pan tyle odwagi!?
   A może byśmy rozszerzyli informację o sprawy pracownicze i kontakty z dostawcami?
   Wszak rynek pracy też jest w Pana zainteresowaniu.

   Piszę to wiedząc, że jest Pan mądry tylko i wyłącznie zaglądając do cudzego ogródka i nie ma Pan za grosz odwagi by zmierzyć się na argumenty a wyłącznie na inwektywy.

   Ale gdyby zaszła jakaś zmiana to proszę dać znać. Śmiało. Wielu mieszkańców i byłych pracowników oraz dostawców czeka na taką możliwość.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Kijowski

   Panie Andrzeju musi Pan niestety przyjąć do wiadomości, że prawo jest tak skonstruowane przez komunistów, że pomimo zagrożenia dla środowiska, negatywnej opinii SKO i innych urzędników powstanie asfaltowni w pobliżu uzdrowiska jest faktem! Pytanie retoryczne co robią obecnie ekolodzy? Czyż by czekali na sponsora jak w przypadku puszczy Białowieskiej, czy problemu nie widzi społeczeństwo? Widzi to jak wiele innych spraw i w wyborach dokonuje zmian co skutkowało m.innymi odwołaniem Mirosa. Dobrze się dzieje, że powoli ale skutecznie pozbywamy się strażników komuszego systemu i pilnujących go m.innymi upolitycznionych sądziów, prokuraturów, targowiczan donoszących na brak demokracji w ich rozumieniu i głosujących za ukaraniem finansowym Polski. O dziwo przy poparciu i ciągłej promocji przez usłużne im media.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 6. Andrzej

  Proszę uprzejmie Nauczycielu . Mam tyle odwagi żeby zmierzyć się w każdej sprawie i podaję swoje dane . Andrzej Tobolski .Czekam na ujawnienie się i możemy spotkać się w miejscu publicznym. Masz tyle odwagi ?
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...