Laureaci Kangura 2018 nagrodzeni

5 czerwca w Starostwie Powiatowym w Gołdapi rozdane zostały nagrody uczniom szkół powiatu, którzy zajęli najlepsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR. Wicestarosta gołdapski Grażyna Senda przywitała zwycięzców, ich opiekunów, dyrektorów szkół i rodziców. Pogratulowała im również dobrych wyników.

 

 

 

 

 

Marzena Konewko – regionalny koordynator konkursu opowiedziała o historii konkursu i zasadach jego przeprowadzania. Finalistom wręczono dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi oraz Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku.

 

Kategoria Klasa Nazwisko i imię ucznia Szkoła Miejsce
w rejonie
Uczestnicy rejonu
Żaczek 1-2 SP Wysmułek Daria SP Galwiecie 37 124
Maluch 1 3 SP Mazur Konstanty SP Żytkiejmy 2 432
Maluch 2 4 SP Balcewicz Jakub SP 3 Gołdap 20 480
Beniamin 1 5 SP Perduta Nikola SP Grabowo 22 293
Beniamin 2 6 SP Kacper Zając SP 3 Gołdap 15 278
Kadet 1 7 SP Woronowicz Gracjan SP 3 Gołdap 1 215
Kadet 2 2 G Adam Klimaszewski SP 5 Gołdap 5 129
Junior 1 3 G Michał Walicki SP 5 Gołdap 36 128
Junior 2 1 PG Julia Zduniewicz Liceum Ogólnokształcące Gołdap 15 102
Student 1 2 PG Piotr Godlewski Liceum Ogólnokształcące Gołdap 6 84
Student 2 3 PG Tomasz Zawadko Liceum Ogólnokształcące Gołdap 7

 


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Laureaci Kangura 2018 nagrodzeni

 1. Katarzyna

  W konkursie” Kangurka” co roku bierze udział około 6 milionów osób na całym świecie i należy on do jednych z najbardziej prestiżowych. Zadania są nietypowe i często bardzo „podchwytliwe”. Trzeba wykazać się obszerną wiedzą matematyczną i logicznym myśleniem. Decyzją Kuratora Oświaty Konkurs „ Kangur Matematyczny” powinien być wpisany na świadectwie szkolnym( w Gołdapskich szkołach po interwencji rodziców?! Uważam za krzywdzące pomijanie w artykule uczniów wyróżnionych i honorowanie ich nagrodami książkowymi z młodszych klas, które zwycięzcy mają już dawno ukończone. Po co też pisać o miejscach w regionie, może lepiej podać punktację która pozwala na bardziej miarodajną ocenę wyników laureatów. Ktoś kto startuje z mocną grupą w zawodach zajmując końcową lokatę w rzeczywistości może być najlepszy w grupie w której poziom i frekwencja nie dopisała. Pominięcie nauczycieli pracujących z wyróżnionymi również uważam, za marginalizowanie ich roli w procesie wyników. Kończąc życzę laureatom kolejnych zwycięstw w życiu i szczęścia w doborze właściwych nauczycieli .

  1. zebe

   Szkoda tylko, że większość tych zdolnych się musi zmarnować. Z rożnych przyczyn. Najczęściej z braku systemu sponsorowania. Brak też stosownych fundacji, które funkcjonują w wysoko rozwiniętych państwach.

 2. ja

  Dlaczego na prawie wszystkich zdjeciach dzieci są takie smutne/wystraszone?
  Zdjęcie nr 3 to mistrzostwo swiata! Biedne dzieciaki…

  1. Stary

   Młodzież zawsze mieliśmy bystrą i niepokorną także w stosunku do tego co rzekomo niemożliwe. To i za nic ma pewniki wyciśnięte w zwapniałych mózgach cytowanych powszechnie starców. Nasza matematyka od zawsze brylowała w światowych rankingach. Efektem są chociażby błyskotliwe sukcesy naszych kryptografów czy informatyków. Tylko, byliśmy zaściankiem.
   Teraz wychodzimy w świat to i naszych uczonych zacznie on cytować.

   A studenci z Białegostoku, którzy zbudowali najlepszy pojazd marsjański, gdańscy z wodolotami nowej generacji, warszawscy, projektujący najlepsze szybowce, wrocławscy ze swoimi pojazdami poruszającymi się na minimalnych dawkach paliwa czy zgoła bez, także bez kierowcy są na ustach światowych mediów.

 3. absolwent gimnazjum

  A dlaczego ucznia z gimnazjum robią ucznia szkoły podstawowej nr.5 .
  To już gimnazjum nie istnieje?