Jaka będzie przyszłość demograficzna tych szkół?

Podczas piątkowego posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki prezes Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap Piotr Wasilewski udostępnił informację na temat demograficznej sytuacji wiejskich szkół podległych tej organizacji. Okazuje się, że w Boćwince i Galwieciach w przyszłym roku będzie uczęszczała do tych placówek większa ilość osób niż w tym roku szkolnym. Gorzej przedstawia się sytuacja w Jabłońskich.

 

 

 

 

 

W Szkole Podstawowej w Boćwince obecnie jest 40 uczniów i 21 przedszkolaków – w kolejnym roku szkolnym do liczba ma się zwiększyć na (analogicznie) do 45 i 22.

Do Szkoły Podstawowej w Galwieciach aktualnie uczęszcza 41 uczniów i 11 przedszkolaków. W przyszłym roku będzie ich – 47 i 12.

Szkoła Podstawowa w Jabłońskich ilościowo jest zdominowana przez oddziały przedszkolne, do których uczęszcza 22 przedszkolaków, zaś uczniów jest 16. Na przyszły rok przewiduje się 17 uczniów i 13 przedszkolaków.

Jak podkreślił prezes – problemem może okazać się sytuacja lokalowa w Szkole Podstawowej w Galwieciach.

Od redakcji

Głównym punktem programu posiedzenia komisji była co prawda dyskusja nad audytem przeprowadzonym w „Jedynce” (czemu towarzyszyła ostra i miejscami niesmaczna dyskusja), ale szerzej o tym poinformujemy po kolejnym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej i kolejnej sesji Rady Miejskiej.


Aktualności

Powiązane artykuły