Jak nie czytam, jak czytam w SP3

Czerwiec jest miesiącem, w którym wiele szkół w całej Polsce bierze udział w akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Do akcji przystąpili również uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

 

 

 

 

Przez cały pierwszy tydzień czerwca w szkole odbywały się różne działania czytelnicze, które zachęcały uczniów do czytania. W piątek, 8 czerwca o godzinie 10.00 do sali gimnastycznej przyszli wszyscy uczniowie i nauczyciele z książkami w dłoni, aby przystąpić do bicia rekordu czytania w jednym momencie.

O 10.20 w sali zapadła cisza i wszyscy obecni zaczęli czytać książki. Akcja została zorganizowana po to, by książka kojarzyła się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem, by uczniowie, którzy na co dzień czytają, zobaczyli, że nie są jedynymi, a ci, którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować.

Akcja ma również charakter propagandowy. Jej zadaniem jest również promowanie czytelnictwa w społeczeństwie lokalnym, badania bowiem pokazują, że 62 proc. Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Niestety są to najczęściej osoby dorosłe. Młodzież – wbrew pozorom – czyta znacznie więcej. Stąd też to dzieci i młodzież mają zachęcać do czytania dorosłych również poprzez akcję czytelniczą „Jak nie czytam, jak czytam”.

Dziękuję serdecznie za pomoc w zorganizowaniu akcji paniom: Katarzynie Witczak, Ewie Jurewicz i Karolinie Rzędzian.

Justyna Kołodziej


Aktualności

Powiązane artykuły