Gołdapianie wylosowali Portugalię i trafili do grupy B razem z Anglią…

Bardzo udany kolejny występ zanotowali młodzi piłkarze Rominty Gołdap z rocznika 2007/2008. Orliki Rominty uczestniczyli w Mini-Mundialu piłkarskim, który 9 czerwca został rozegrany w Dobrym Mieście. Impreza miała bardzo uroczysty przebieg a uczestniczyło w niej 16 zespołów piłkarskich miedzy innymi z Warszawy, Olsztyna czy Elbląga.

 

 

 

 

 

Turniej rozpoczął się nietypowo, ponieważ organizatorzy przygotowali w centrum miasta uroczyste losowanie państw (w barwach, w których grały poszczególne zespoły) oraz komplety strojów piłkarskich wszystkich reprezentacji narodowych uczestniczących w Mini-Mundialu.

Gołdapianie wylosowali Portugalię i trafili do grupy B razem z Anglią, Holandią i Urugwajem. Nasi zawodnicy losowanie przyjęli z wielkim entuzjazmem a w momencie rozdawania strojów piłkarskich tej reprezentacji największe pożądanie naszych zawodników wzbudzał oczywiście numer 7 na koszulce, w którym to gra oczywiście Cristiano Ronaldo. Szczęśliwym posiadaczem tego numeru okazał się nasz kapitan Bartek Kalinowki.

Po losowaniu nastąpił przemarsz wszystkich reprezentacji na stadion – odbyło się to w asyście motorów z miejscowego klubu cyklistów.

W trakcie turnieju młodzi piłkarze Rominty rozegrali 6 spotkań z czego cztery spotkania wygrali, jedno zremisowali i jedno przegrali. Nasze wyniki pozwoliły nam na zajęcie 3. miejsca w tzw. Lidze Narodów.

Najlepszym strzelcem turnieju został nasz zawodnik Bartek Kalinowski, który otrzymał okazałą statuetkę. W trakcie poszczególnych etapów rozgrywek, organizatorzy wybierali najbardziej wartościowych zawodników. Do tego grona trafiło także naszych dwóch zawodników – Marcin Skiba i Bartek Kalinowski. Zawodnicy Ci otrzymali także nagrody indywidualne.

Turniej ten był wspaniały wstępem dla młodych zawodników do tego co czeka ich podczas oglądania już prawdziwego Mundialu, oczywiście z udziałem reprezentacji Polski.

Zespół Rominty w Mini-Mundialu reprezentowali zawodnicy: Kacper Jankowski, Gabriel Graużul, Kacper Grym, Kacper Chalecki, Bartosz Kalinowski, Marcin Skiba, Aaron Różański, Jakub Ziemiacki, Aleks Karneuchow, Bartek Hołdyński, Kacper Godlewski.

Trenerem zespołu Orlików Rominty Gołdap jest Dariusz Wojtyna.

Powiązane artykuły