Dwie drużyny z „Trójki” zagrały jak z nut i awansowały do Finał Polski

W sobotę, 9 czerwca w pięknej hali Centrum Sportu i Biznesu w Elblągu do rywalizacji o medale Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce Ogólnopolskiego cyklu Kinder + Sport 2018 przystąpiło po osiem najlepszych zespołów w kategorii „2”, „3” i „4”. W ekskluzywnym gronie znalazły się dwie ekipy SP 3 UKS „Trójki” Gołdap, które awansowały na podstawie wyników z pięciu eliminacji.

 

 

 

 

W formule rozgrywek Kinder + Sport mecze trwają do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Drużyny podzielono na dwie grupy według miejsc rankingowych, w których grano systemem każdy z każdym. Rywale byli niezwykle mocni i zdeterminowani. Zespół „Trójek” grający w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Mieszko Makarski oraz Maksymilian Janiuk w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła spisywał się bardzo dobrze. W grupie B odniósł trzy zwycięstwa pokonując: 2:0 (15:11, 15:19) – Czwórkę Giżycko, 2:0 (15:6, 15:9) – Kurianvolley Olsztyn 1 i 2:0 (15:3, 15:3) – Gwardię Szczytno 1. Najważniejszy mecz, czyli półfinał turnieju również należał do zawodników „trójki”, w którym pokonali IKS Atak Elbląg w dwóch setach do 9 i 10 i przypieczętowali swój awans na finał krajowy do Zabrza.

W sobotnim finale spotkali się z drużyną MOSiR Giżycko. O sukcesie jednych lub drugich decydowały detale. Zacięty mecz zakończył się zwycięstwem giżycczan 2:0 (15:10, 16:14). Srebrne medale i marzenie młodych chłopaków ze szkoły podstawowej nr 3 o awansie zostało spełnione. Podobnie było w turnieju szóstoklasistów.

„Czwórka” z Gołdapi grająca w składzie: Piotr Górski, Oskar Stalewski, Dominik Wawrukiewicz, Maciej Wądołowski grała efektywnie i odniosła w swojej grupie trzy zwycięstwa: Chłopcy ograli 2:0 (15:12, 15:7) – SMS Ostródę, 2:0 (18:16, 15:9) – Kurianvolley Olsztyn 1 i 2:0 (15:11, 15:12) – IKS Atak Elbląg 2. Najistotniejszy mecz, czyli półfinał turnieju również należał do zawodników „trójki”, w którym pokonali UKS Tempo-25 Olsztyn – 2:0 (17:15, 15:10) i z przytupem przypieczętowali swój awans na finał krajowy do Zabrza. W meczu o złoto spotkali się z najmocniejszą drużyną IKS Atak Elbląg 1. Spotkanie wygrali gospodarze 2:0. Do Finału Polski zakwalifikowały się tylko dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii. Najlepsze drużyny w nagrodę (poza przepustką) otrzymały medale, nagrody rzeczowe i dyplomy.

W krajowy czempionacie, który odbędzie się w tym roku w Zabrzu w dniach 5-8 lipca zagrają najlepsze 32 zespoły z Polski. W Zabrzu młodych siatkarzy czeka trudna walka, ale też moc atrakcji. Już w sześciu ubiegłych latach chłopcy z Gołdapi zapisali się w kartach historii zajmując w finale Polski doskonałe lokaty. Ambasadorem turnieju Kinder + Sport od lat jest 298 – krotny reprezentant kraju Sebastian Świderski.

Organizatorem turnieju finałowego był Integracyjny Klub Sportowy ATAK Elbląg i Warmińsko-Mazurskim Związkiem Piłki Siatkowej w Olsztynie w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.

Powiązane artykuły