Czwartoklasiści z SP 3 zajęli czwarte miejsce

Młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zakończyli rozgrywki Szkolnego Związku Sportowego na miejscu czwartym. W piątek, 25 maja w Nowym Mieście Lubawskim odbył Finał Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Minisiatkówce „Dwójek” chłopców.

Do turnieju finałowego po wcześniejszych turniejach rejonowych i półfinałowych zakwalifikowały się najlepsze drużyny ze szkół podstawowych z Gołdapi, Dobrego Miasta, Dywit, Lechowa, Nowego Miasta Lubawskiego i Pisza.

Rangę imprezy podniosła obecność przewodniczącego W-M SZS Wacława Wasieli. Schemat rozgrywek nakazywał rozgrywanie meczów dwoma dwójkami. To znaczy, że pierwszego seta grała inna dwójka co w secie drugim. Dodatkowo zespół składał się z dwóch rezerwowych. Gołdapianie na finał musieli jechać z kontuzjami dwóch zawodników i do tego w okrojonym składzie.

Szkołę reprezentowali: Piotr Zadroga, Piotr Dadura, Szymon Wysocki, Jeremi Wojtas, Paweł Jurewicz i Franciszek Fornalski. W pierwszym meczu grupowym uporali się 2:1 ze Szkołą Podstawową nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. W drugim meczu grupowy przegrali 1:2 z SP Dywity i z drugiego miejsca awansowali do półfinału imprezy.

A w półfinale stanęli na przeciw mocnego Lechowa, jak się później okazało mistrza województwa. Spotkanie po tie-breaku (2:1) wygrali rywale. W meczu o trzecie miejsce Gołdapianie nie znaleźli recepty na zespół z Dobrego Miasta i przegrali spotkanie 0:2 (19:25, 24:26). Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci zajęła wysokie czwarte miejsce.

Wszystkie zespoły uczestniczące w finale otrzymały puchary i dyplomy. Organizatorem turnieju Finałowego był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Nowym Mieście Lubawskim.